100 tysięcy na 50-lecie – jubileusz 50-lecia ostrowskiej ortopedii z efektownym finałem

W ostrowskiej synagodze uroczyście świętowano w sobotę 50-lecie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Ostrowie Wielkopolskim. Wymiernym dowodem uznania wysokiej  pozycji  i znaczenia ostrowskiej ortopedii był czek na 100 tys. zł przekazany przez władze powiatu ostrowskiego ze starostą Pawłem Rajskim.

 

ORTOPEDIA_2

Czek na 100 tys. zł od powiatu ostrowskiego na pewno się przyda. Fot: (jw)

 

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się już w środę w gościnnej parafii ks. Andrzeja Szudry, na terenie której leży szpital.  Ksiądz Szudra powitał zebranych i zaprosił do wzięcia udziału w uroczystości, a ksiądz Adam Kosmala wygłosił homilię, a msze świętą celebrował obecny kapelan szpitala.

Po mszy uczestnicy złożyli na Limanowskiego kwiaty na grobie  pierwszego ordynatora oddziału dr Lecha Wiśniowskiego oraz niedawno zmarłego dr Stanisława Wierzby.

W sobotę oficjalne uroczystości związane z jubileuszem odbyły się w synagodze.

Obecny ordynator oddziału dr Mirosław Falis przedstawił historię i osiągnięcia obecnego oddziału.

Podczas uroczystości wręczono najwyższe wyróżnienia branżowe – tytuł Zasłużony dla Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dla lekarzy: Stanisława Tambora i Józefa Wcisłka. Podziękowania i gratulacje dla cieszącego się bardzo dobra opinią wśród pacjentów i środowiska medycznego ostrowskiego oddziału ortopedii odbierał ordynator, dr Mirosław Falis.

 Częścią spotkania były też prezentacje naukowe wygłoszone przez specjalistów dotyczące ważnych problemów dotyczących chirurgii urazowej oraz endoprotesoplastyki stawów. Ostrowski oddział plasuje w ścisłej czołówce oddziałów w Polsce w realizacji tych zagadnień.

Wymiernym dowodem uznania wysokiej  pozycji  i znaczenia ostrowskiej ortopedii był czek na 100 tys. zł przekazany przez władze powiatu ostrowskiego ze starostą Pawłem Rajskim. (jw) 

CZYTAJ WIĘCEJ W WYDANIU PAPIEROWYM GAZETY OSTROWSKIEJ  

 


Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie