Prywatnie – i nie tylko

W lutym 2016 r. Centrum Medyczne Ort- Medica przy ulicy Brzozowej 7 obchodzi 5-lecie działalności na prywatnym rynku usług medycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Prywatny szpital Ort- Medica to pierwszy w południowej Wielkopolsce szpital o takim charakterze działalności, świadczącym usługi wielospecjalistyczne.

 

KLINIKA 4

Centrum Medyczne Klinika Ort-Medica to niepubliczny wielospecjalistyczny zakład opieki zdrowotnej, świadczący usługi medyczne w zakresie: leczenia szpitalnego obejmującego hospitalizację planową, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, dziecięcej, neurochirurgii i laryngologii. Zakład prowadzi też ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w prywatnych gabinetach lekarskich, poradnię lekarza rodzinnego, rehabilitację i stomatologię.

Centrum Medyczne Klinika Ort-Medica rozpoczęła działalność medyczna 1 lutego 2011 roku w obiekcie, który spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia oraz Unii Europejskiej. Na rynku usług medycznych Centrum Medyczne Klinika Ort-Medica wyróżnia się dzięki nowoczesnej infrastrukturze.

Szpital powstał z inicjatywy dr. J. Wcisłka i P. Frąszczaka po wielu miesiącach rozmów i opracowywaniu planów. Do realizacji tego pomysłu dołączyło jeszcze dwóch ostrowskich lekarzy – dr M. Hausmann i dr M. Feruga.

– Przedsięwzięcie było swego rodzaju eksperymentem, zarówno gospodarczym jak i medycznym, na terenie naszego miasta. Budowę ośrodka rozpoczęliśmy w 2009 r, a zakończenie prac budowlanych miało miejsce w grudniu 2010 r. Działania medyczne rozpoczęliśmy 1 lutego 2011 r., a dzień później przyjęliśmy już pierwszych pacjentów ambulatoryjnych – przypominają założyciele ośrodka.

Centrum medyczne Ort- Medica to budynek składający się z trzech kondygnacji. Na parterze mieści się 8-łóżkowy oddział szpitalny z dwuosobowymi salami chorych. Każdy z nich posiada własny węzeł sanitarny, telewizję i Internet. Na tym poziomie znajduje się także nowoczesny blok operacyjny z 2 salami operacyjnymi, wyposażony w system nawiewu laminarnego powietrza, centralną sterylizację oraz 2-łóżkowy oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

– Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt – stoły operacyjne, wieżę artoskopową firmy Smith&Nephew do przeprowadzania zabiegów artroskopowych i neurochirurgicznych, aparaty do znieczulenia Drager, bogate instrumentarium oraz mobilny aparat RTG tzw ramie C. Zaopatrzeni jesteśmy także w laser operacyjny do zabiegów w urologii – wymienia Prezes Centrum , dr n. med. Piotr Frąszczak.

– W zakresie leczenia szpitalnego szczególny nacisk kładziemy na kompleksowe leczenie chorych ze schorzeniami i urazami narządu ruchu oraz urazami sportowymi.

Dysponujemy doświadczoną grupą lekarzy. Naszym pacjentom oferujemy szerokie spektrum zabiegów: endoprotezoplastyki stawów, artroskopie stawów, leczenie operacyjne urazów kończyn oraz  małoinwazyjne zabiegi korekcji stopy i zabiegi z zakresu chirurgii ręki. Drugim kierunkiem zainteresowania jest leczenie małoinwazyjne dyskopatii kręgosłupa – podkreśla dr Piotr Frąszczak.

Obecnie centrum zatrudnia 31 osób. Z ośrodkiem współpracuje 28 lekarzy, tj anestezjologów i lekarzy- specjalistów wykonujących zabiegi operacyjne. Rocznie ośrodek przyjmuje około 17,5 tys. chorych. Ośrodek ma podpisaną umowę z NFZ na realizację usług z zakresu poradni urologicznej i poradni medycyny sportowej. W zakładzie rehabilitacji realizowany jest kontrakt w ramach NFZ jak również prowadzona jest działalność komercyjna.

W prywatnym szpitalu od kwietnia 2011 do grudnia 2015 wykonano blisko 1200 zabiegów wyłącznie komercyjnych. (j)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie