Kwestarska tradycja podtrzymana

Dokładnie 5059, 86 zł zebrano podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Ostrowie Wielkopolskim. Kwesta odbywa się już od 21 lat. Pomysłodawcami i organizatorami akcji są między innymi Andrzej Kornaszewski – radny i emerytowany pedagog oraz  Witold Banach – dyrektor ostrowskiego Muzeum Miasta. 

Kwesta 2017@@

Datki do puszek zbierają co roku między innymi samorządowcy, politycy, społecznicy i dziennikarze.  Do tej pory udało się zebrać w kwestach i z indywidualnych darowizn niemal 70 tys. zł. Ostrowianie przyzwyczaili się już do widoku osób z puszkami na datki w dniu  2 listopada i chętnie wrzucają pieniądze, gdyż wiedzą że zostaną dobrze wykorzystane. Dzięki temu można było wykonać renowację nagrobka Augustyna Szamarzewskiego, założyciela polskiej spółdzielczości i bankowości pod zaborem pruskim. Udało się również gruntownie wyremontować miejsce wiecznego spoczynku Mariana Poleskiego – działacza niepodległościowego, dr Ignacego Taczaka –lekarza i pierwszego przewodniczącego rady miejskiej w 1919 roku.  To oczywiście nie wszystko.

WIĘCEJ W PAPIEROWYM WYDANIU GAZETY OSTROWSKIEJ 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie