4 stycznia wystawa prac Janusza Jurka

„THE ART works” – „Sztuka działa” – to tytuł nowej wystawy, którą od czwartku będzie można oglądać w Klubie Stara Przepompownia. Swoje prace na niej pokaże ostrowski grafik Janusz Jurek.  

jurek

Część prac Janusza Jurka, które zobaczymy na wystawie w Starej Przepompowni, znane są ostrowskiej publiczności z poprzednich wystaw. Były wówczas prezentowane w przestrzeni galerii. Aktualnie wraz z nowymi projektami wyeksponowane będą we wnętrzu, przeznaczonym do zupełnie innego celu. Okazuje się, że w takim wnętrzu sztuka również działa, tworząc plan dalszy, tło, ale jakże ważne dla wykreowania właściwej atmosfery. Twórca prac – Janusz Jurek – jest absolwentem Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 1996 roku zajmuje się komercyjnie projektowaniem graficznym, fotografią, animacjami, grafiką 3D oraz szeroko pojętymi nowymi formami twórczości wizualnej. Prowadzi „NEO – Studio Grafiki Użytkowej” w Ostrowie Wielkopolskim. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Jego grafiki oficjalnie promowały Ceremonię The Games Awards 2016 w Los Angeles oraz znalazły się na ekranie startowym programu Adobe InDesign, oraz na obecnej wersji programu Adobe Photoshop. Wiele ilustracji znalazło się na okładkach książek i magazynów.
Janusz zajmuje się wykonywaniem ilustracji, które można zakwalifikować do nurtu generative art, polegającego na tworzeniu grafik za pomocą kodu programu. Opracowana przez niego technika bazuje na wykorzystaniu nowych technologii oraz programowania proceduralnego.

Wernisaż wystawy w czwartek, 4 stycznia, o godz. 19.30 w Klubie Stara Przepompownia.

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie