Akcja: sprzątanie

Po raz kolejny w gminie Odolanów odbyła się akcja ,,Sprzątanie świata”. Uczestniczyli w niej m.in. uczniowie z Huty i Odolanowa.

39_sprzatanie_1

W ramach tegorocznej akcji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Hucie wykonali prace plastyczne o tematyce ekologicznej. 18 września odbyło się przedstawienie, które przygotowała klasa VI w ramach projektu edukacji ekologicznej pod kierunkiem Barbary Grocholskiej. Hasło przewodnie brzmiało „Turysto szanuj środowisko”. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście z nadleśnictwa Antonin, którzy przekazali materiały edukacyjne o treści przyrodniczej. Następnego dnia uczniowie wraz z nauczycielami udali się w wyznaczone miejsca w kierunku lasu, rzeki Olszówki i w kierunku Nadstawek, których tereny posprzątali.

Warto dodać, że do tej akcji włączył się też Urząd Gminy i Miasta w Odolanowie, który  przekazał uczestnikom worki i rękawice oraz sfinansował koszt podstawienia pojemników na odpady, a także koszt odbioru i utylizacji zebranych nieczystości stałych.

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie