Aktorki w roli głównej

W środę dużą publiczność przyciągnął recital Joanny Trzepiecińskiej. Znana aktorka zaprezentowała swoje wokalne umiejętności w repertuarze między innymi Hemara, czy piosenek duetu Jerzy Wassowki- Jeremi Przybora – czyli niezapomnianych „starszych panów”. Zaprezentowane z aktorskim zacięciem utwory spodobały się ostrowskiej publiczności, która wreszcie w komplecie wypełniła widownię Forum Synagoga.

 

DSC_4982_Fotor

 

 

Po koncercie odbyła się promocja książek Łukasza Maciejewskiego  – od tego roku dyrektora artystycznego ostrowskiego festiwalu „Aktorki. Odkrycia” i „Aktorki. Portrety”. To ciekawe, jak samem tytuły wskazują, książki o kobietach aktorkach, jednak bez nacisku na skandale obyczajowe i sensację. Szczególną wartość mają rozmowy z nieżyjącymi już artystkami, często jedne z ostatnich. Autor zaprezentował między innymi rozmowy z Małgorzatą Braunek, Niną Andrycz, czy Danutą Szaflarską.  

 

DSC_5001_Fotor

 

– Ta książka składa się nie z wywiadów, jest raczej próbą analizy ich gry. Jej unikalność polega na tym, że zazwyczaj pisze się o mężczyznach aktorach. Sądzę, że właśnie dlatego, że podjąłem się zadania napisania o kobietach, książka odniosła duży sukces wydawniczy. O ile mi wiadomo, dotąd sprzedano już kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy. Cieszę się, że nadal chcecie czytać poważne książki aktorkach – mówił Łukasz Maciejewski.

O książce mówiły też same jej bohaterki. 

– Opowiedziałam Łukaszowi to, czego nikomu wcześniej nie mówiła, bo on umie słuchać. Wiem, że napisze prawdę i nigdy nie zrobi krzywdy rozmówcy. Dlatego można być zupełnie szczerym, nie trzeba się cenzurować – mówiła Jowita Budnik.

Joanna Trzepiecińska, również bohaterka jednego z rozdziałów, podkreśliła, że autor wykonał ogromną pracę pieczołowicie szukając wywiadów, recenzji i wypowiedzi aktorek, o których pisał.

– Nie przepadam za wywiadami, bo są zazwyczaj nużące. Spotkania z Łukaszem wspominam natomiast bardzo miło, bo nawzajem  byliśmy  siebie ciekawi. Najważniejsze było samo spotkanie,  połączone z możliwością poznania dobrego, ciepłego człowieka – mówiła aktorka.

WIĘCEJ W PAPIEROWYM WYDANIU GAZETY OSTROWSKIEJ 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie