Areszt Śledczy w Ostrowie zawarł porozumienie

Ostrowski Areszt Śledczy podpisał porozumienie o współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. W jego ramach będą organizowane m.in. wspólne konferencje, a osadzeni będą mieli szansę na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych.  

 50_porozumienie

Ideą zawarcia umowy jest m.in. wymiana doświadczeń pomiędzy kadrą wychowawczą obu instytucji i organizowanie wspólnych przedsięwzięć prewencyjno-informacyjnych dla młodzieży z Centrum. Umowę podpisano w siedzibie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Swoje podpisy pod porozumieniem złożyli dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie kpt. Waldemar Zaremba oraz Krystian Piasecki, dyrektor CKiW. Treść porozumienia zakłada m.in. tworzenie dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym warunków do kształcenia ogólnego i zawodowego, przekwalifikowania i zachęcania jej do kształcenia ustawicznego; zapobieganie przestępczości i przeciwdziałanie powrotowi do przestępstwa oraz kształtowania społecznie pożądanej postawy zarówno wśród  młodzieży jak i skazanych. – Zależy nam również na prowadzeniu działalności społecznej, kulturalnej, oświatowej i edukacyjnej wobec skazanych. Chcemy też promować działalność opiekuńczo – wychowawczą oraz działania penitencjarne i resocjalizacyjne. Naszym wspólnym celem jest też przygotowanie uczestników centrum, jak i osadzonych z aresztu do wejścia na rynek pracy – tłumaczy dyrektor Centrum Krystian Piasecki.

Plany współpracy obejmują również stwarzanie dla osadzonych z ostrowskiego aresztu  możliwości podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych poprzez formę kształcenia zawodowego. Obie strony chcą też wspólnie organizować konferencje, seminaria, wystawy czy targi edukacyjne. – Zależy nam na wymianie doświadczeń, bo obie instytucje  mają określony charakter i w obu przypadkach prewencja jest jak najbardziej wskazana. Kolejnym elementem naszego porozumienia jest udział młodzieży z CKiW w Pleszewie w projekcie ,,Głos zza krat”. Daje on szansę uczniom placówki na zobaczenie zakładu karnego od wewnątrz i zrozumienie, że jest on ostatnim miejscem, w którym powinni się znaleźć – mówi kpt. Waldemar Zeremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. (hol)

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie