Barwne widowisko folklorystyczne GALERIA FOTO

W niedzielę 24 czerwca na terenie Skrzebowej i Moszczanki (gm. Raszków) odbyło się kolorowe i żywiołowe widowisko pełne folkloru i kultury tradycyjnej, czyli VIII Swojskie Spotkania z Folklorem połączone z Estradą Folkloru Ziemi Kaliskiej. Gościem specjalnym imprezy był Zespół Tańca Ludowego „Kablovi” z Jagodiny w Serbii.

 FOLKLOR_2

 

Gospodarzem był Zespół Tańca Ludowego „Swojacy”, oprócz niego na scenie pojawili się inni przedstawiciele południowej Wielkopolski: zespoły tańca ludowego „Gorzyczanie” z Gorzyc Wielkich i „Krotoszanie” z Krotoszyna, zespoły śpiewacze „Ciświczanie” z Ciświcy, „Kalina” z Nowej Wsi i „Łąkocanie” z Łąkocin, Kapela Ludowa „Furmany” z Gorzyc Wielkich a także dzieci z Moszczanki uczące się gry na dudach wielkopolskich.

Miłośnicy rzemiosła ludowego mogli uczestniczyć w warsztatach z zakresu haftu nasnuwanego oraz bibułkarstwa a także podziwiać wyroby koronkarskie i rzeźby prezentowane w ramach targów sztuki ludowej. W loterii fantowej wygrać można ponad dwieście cennych nagród.

 Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Jacka Bartczaka – burmistrza Gminy i Miasta Raszków. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa we współpracy z kaliskim Centrum Kultury i Sztuki, KGW i OSP z Moszczanki i Skrzebowej. Wsparcia finansowego udzielili Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Ostrowski, Weko Polska Sp. z o.o. oraz Gmina i Miasto Raszków. (jw)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWEJ GAZECIE OSTROWSKIEJ 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie