Beata Klimek wygrywa z Urbaniakiem

Wyborcza sensacja w Ostrowie Wielkopolskim stała się faktem. Urzędujący prezydent Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej przegrał z kandydatką lewicy Beatą Klimek. W pozostałych gminach powiatu ostrowskiego niespodzianek nie było.

klimek2

Według wciąż nieoficjalnych wyników II tury wyborów prezydenckich w Ostrowie Wielkopolskim dość zdecydowanie wygrała  Beata Klimek  zdobywając  13 242 głosy, czyli 55,19 procent. Jej wyborczy rywal Jarosław Urbaniak  otrzymał 10 753 głosy, co przełożyło się na poparcie 44,81 procent. To duża niespodzianka, gdyż w I turze wyraźnie wygrał Urbaniak.

Niespodzianki nie było za to w wiejskiej gminie Ostrów Wielkopolski, choć i tu walka była zacięta. Urzędujący od dwóch kadencji wójt Piotr Kuroszczyk wprawdzie wygrał z Karoliną Krawczyk, ale końcowy wynik powinien dać mu sporo do myślenia. Wójt Kuroszczyk zdobył tylko o ok. 600 głosów więcej od debiutującą na scenie politycznej swojej kontrakandydatki, osiągając 55,81 procent poparcia.

Po czterech latach zupełnej nieobecności w gminnym samorządzie powraca burmistrz Odolanowa, Marian Janicki. Podobnie jak w I turze, Janicki nie dał szans urzędującej burmistrz Ewie Dziubce, zdobywając ponad 63 procent poparcia, przy 36 procentowym wyniku obecnej pani burmistrz.

2 komentarze to "Beata Klimek wygrywa z Urbaniakiem"

  1. złośliwiec pisze:

    Odolanów jest na prawach miejskich. Więc ?

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie