Biegli na Jasną Górę

,,Idźcie i głoście’’ – pod tym hasłem biegacze z naszego miasta wzięli w czwartek, 27 lipca udział w Sztafetowej Pielgrzymce Biegowej na Jasną Górę. Zorganizowano ją już po raz dziewiętnasty.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Trasa biegu rozpoczynała się w naszym mieście i prowadziła przez następujące miejscowości: Grabów nad Prosną, Walichnowy, Wieluń, Działoszyn i Kamyk do Częstochowy. Metą był Klasztor Jasnogórski. Cała trasa liczyła 155 kilometrów. Każdy z uczestników miał do przebiegnięcia określony odcinek. Wcześniej, jeszcze przed startem, o godzinie 3.30 dla pielgrzymów została odprawiona msza święta w kościele PW. św. Pawła Apostoła, której przewodniczył ks. Łukasz Ciesielski. Po niej o godzinie 4.00 wyruszono w
daleką drogę. Na Jasną Górę, przed kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymi dotarli dokładnie po 12 godzinach i 40 minutach. Na miejscu uczestnicy ostrowskiej sztafety spotkali się ze swoimi kolegami – biegaczami z Bytowa i Kobierna, a na trasie – z uczestnikami podobnej pielgrzymki z Ostrzeszowa. Wszyscy wzięli udział we mszy świętej, która została odprawiona o godzinie 19.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a także w Apelu Jasnogórskim o godzinie 21.00. Późnym wieczorem udano się autokarem w drogę powrotną do Ostrowa. Uczestnikami XIX Sztafetowej Pielgrzymki Biegowej na Jasną Górę byli: Radosław Adamus, Magdalena Gieszczyńska, Marek Głowacki, Weronika Kowal, Adam Kurzeja, Witold Olejniczak, Witold Sitek, Artur Sikora, Piotr Stasiak, Tomasz Stodolski, kleryk Sebastian Taczka, Leon Wawrzyniak, Renata Zawieja, Piotr Zawieja, Adam Nowak, Dorota Stasiak, Mateusz Uciechowski, Andrzej Ślązak, Kazimierz Pawlak, Krzysztof Raszewski, Maria Zimna, Ewa Kossmann i kleryk Rafał Maciak. Pilotami towarzyszącymi biegaczom na rowerach byli natomiast: Jan Jastrowicz, Anita Brzozowska – Szymankiewicz i Krystyna Pieczyńska. Natomiast organizatorami pielgrzymki była Akcja Katolicka przy parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z proboszczem tej parafii ks. Jackiem Kitą, który sprawował opiekę duchową. Pielgrzymka odbyła się dzięki wsparciu finansowemu m.in. Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, firm ,,Gamex’’ Piotra Golińskiego, ,,Euro-Trans’’ Franciszka Brychcy, cukierni ,,Joanna’’ i Witolda Olejniczaka.

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie