Bluesowy jubileusz Jerzyka GALERIA FOTO

Andrzej Jerzyk, „od zawsze” wielki fan i propagator bluesa w całej Polsce, świętował jubileusz swojej autorskiej audycji, prowadzonej od 25 lat w Radiu Centrum. Jubileusz uświetnił specjalny koncert zespołu Jan Gałach Band, który w Ostrowskim Centrum Kultury promował swoja nową płytę. 

 Jerzyk  okolice_bluesa_9

Nie będzie wielką przesadą powiedzenie, że Andrzeja Jerzyka zna chyba większość fanów bluesa w Polsce. Jego miłość do muzyki bluesowej (i nie tylko, bo Andrzej ceni sobie bardzo dokonania rockowe) zaczęła się jeszcze w latach szkolnych. Później był członkiem legendarnej ostrowskiej formacji bluesowej Blues Forever.

Znał i zna chyba wszystkich liczących się muzyków bluesowych w Polsce, z wieloma z nich się przyjaźnił. Jednym z nich był Rysiek Riedel, niezapomniany wokalista Dżemu, który wielokrotnie gościł u Andrzeja w domu i o którym do dziś Andrzej potrafi opowiadać fascynujące anegdoty.

Andrzej Jerzyk, jak mało kto, potrafi nie tylko słuchać i proponować dobrą muzykę, ale także pięknie o niej opowiadać. Wraz z Markiem Hajdukiewiczem z powodzeniem czyni to od 25 lat na antenie Radia Centrum, gdzie prowadzi swoją autorską audycję radiową o bluesie. Dzięki internetowi to program słuchany i komentowany w całej Polsce  – i nie tylko.

Andrzej był wielokrotnie doceniany przez środowisko bluesowe. Został laureatem tytułu „Bluesowej indywidualności roku” w prestiżowym zestawieniu kwartalnika „Twój Blues”, odcisnął swoją dłoń w Alei Gwiazd Bluesa na rynku w Sławie – żeby wymienić tylko te najważniejsze niektóre. Jest także współtwórcą internetowego forum www.blues.com.pl, które jako jedne z nielicznych przetrwało w konkurencji z mediami społecznościowymi i wciąż jest jednym z największych tego typu forów w Polsce. (jw)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie