Bombka dla Anity – gmina pomaga chorej mieszkance

Gmina Ostrów Wielkopolski włącza się w pomocy dla jednej z mieszkanek Gorzyc Wielkich, chorej na cukrzycę. Podczas tegorocznego Gminnego Festynu Świątecznego będą sprzedawane specjalne bombki i inne ozdoby świąteczne, a cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc w zakupie pompy insulinowej.

 bombka dla Anity
Pani Anita od siedmiu lat choruje na cukrzyce, a od dwóch lat używa wypożyczonej pompy insulinowej. Pozwala jej to na w miarę normalne funkcjonowanie. Wcześniej musiała nawet dziewięć razy dziennie robić sobie zastrzyki i podawać leki, a z pompą wystarczy jej jedno wkłucie na trzy dni. To szczególnie ważne teraz, gdy pani Anita jest w zaawansowanej ciąży. Niestety, pompa z której obecnie korzysta jest tylko wypożyczona i pod koniec roku trzeba będzie ją oddać.

 Pani Anita jest pracownicą jednej z gminnych instytucji, więc zwróciła się o pomoc w zakupie nowej pompy insulinowej właśnie do gminy. Jako pierwszy zareagował wójt Piotr Kuroszczyk, który zaprosił do współpracy Stowarzyszenie Qltura 21.

– Dzięki inicjatywie wójta powstał pomysł akcji „Bombka dla Anity”. Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała nam specjalnie wykonane, świąteczne bombki, które będziemy sprzedawać podczas III Gminnego Festynu Świątecznego organizowanego 3 grudnia w Gorzycach Wielkich. Dochód ze sprzedaży bombek w całości zostanie przeznaczony na zakup pompy insulinowej dla pani Anity – mówi koordynator akcji Dariusz Pryczak.

Akcja będzie kontynuowana również po zakończeniu festynu.  (jw)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie