CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

co_gdzie_kiedy-640x425

 

8 września

o godz. 10 w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej przy ul. St. Batorego 2, a o godz. 17 w Filii nr 7 przy ul. Kr. Jadwigi 3 spotkanie ze stylistką Alicją Bogdan i warsztaty

 

o godz. 19 w Forum Synagoga 11. festiwal ,,Temple of Silence”. Wystąpią: Bön, Raeppen
Emma Zunz, Stahlwerk 9, Krew Z Kontaktu. Wstęp wolny
36_temple

 

9 września

na ostrowskich Piaskach festyn Żegnamy Lato na Rok

lato

o godz. 19 w Forum Synagoga 11. festiwal ,,Temple of Silence”. Wystąpią: Nest, Dr. Nexus Meditations, Ba:zel, Nowa Ziemia, Micromelancolié, Moan / Dead Factory. Wstęp wolny

o godz. 21 w Fanaberia Art Club koncert blues-rockowej formacji Blue Wave Band. Bilety 10 zł

BLUE WAVE BAND powstał w 2003 r. Pierwszy okres działalności to poszukiwanie brzmienia, stylu i instrumentalistów. Zespół zaczął z dużym powodzeniem koncertować już wiosną 2003 r.
Obecny styl to mieszanka bluesa, R&B i rocka. Na repertuar składają się standardy bluesowe i rockowe, ale również własne kompozycje wyrastające z korzeni tych gatunków. Autorami muzyki, tekstów i aranżacji są członkowie zespołu. Ciekawe jest również instrumentarium typowo rockowe: dwie gitary, bas, perkusja, oraz harmonijka ustna. Jednak gitary często wyróżniają przeplatane partie solowe powodując powstawanie ciekawych i często nietypowych brzmień i frapujących harmonii…

 

11 września

o godz. 19 w Ostrowskim Centrum Kultury Klub Filmowy „Na Wolności” zaprasza na film „Lady M” – reżyseria: William Oldroyd, dramat, Wielka Brytania, 89 min, bilety: 10 zł

Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę.

365_lady_M

15 września

o godz. 18 w Ostrowskim Centrum Kultury koncert Śpiewające VIP-y ,,Droga na Południe„, bilety: 15 zł

Koncert stanowiący swego rodzaju niecodzienny przegląd artystycznych talentów drzemiących w politycznych osobach samorządowców, prezesów, dyrektorów, a przede wszystkim włodarzy. Już jedenasty raz będzie możliwość podziwiać wokalne popisy zaproszonych gości, a wśród nich wystąpią: Beata Klimek – prezydent Ostrowa, Lech Janicki – starosta Ostrzeszowa, Krzysztof Grabowski – wicemarszałek sejmiku województwa wielkopolskiego oraz samorządowcy, prezesi, dyrektorzy. Gość specjalny – Alosza Awdiejew z zespołem, reżyseria i scenariusz – Krzysztof Ogórkiewicz, aranżacje, prowadzenie zespołu – Marek Kurzawa

36_droga

16 września

od godz. 10 do godz. 14 w Ostrowskim Centrum Kultury II Ostrowski Dzień Kolekcjonera

W ramach imprezy zaplanowano: prezentacje zbiorów ostrowskich kolekcjonerów, spotkania wymienne. Ostrowski Dzień Kolekcjonera to doskonała okazja do kontaktu ze specjalistami w swojej dziedzinie, wyceny posiadanych przez siebie walorów, wymiany czy choćby zasięgnięcia informacji.
Promocja kwartalnika ,,Kolekcjoner Ostrowski”, wystawa ,,Ostrowski Klub Kolekcjonera”, specjalny punkt ,,Perły Mieszkańców Ostrowa”

36_kolekcjonerzy

 

o godz. 18 w Forum Synagoga Koncert Prolog Forte Piano. Wejściówki limitowane dla chętnych będą do odbioru w Forum Synagoga

Będzie to trzecia edycja koncertu pt. „FortePiano. Koncert ten w swoim zamyśle stanowi prolog do Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”. W tegorocznej odsłonie słuchać będziemy nie tylko uczniów ostrowskiej szkoły muzycznej, zaproszonych wirtuozów z Poznania i Kartuz,  ale również studentów i absolwentów łódzkiej oraz poznańskiej Akademii Muzycznej. Na bogaty program koncertu złożą się utwory fortepianowe: J. S. Bacha, F. Chopina, E. A. MacDowella, E. Granadosa, J. Masseneta, F. Kleislera, P. de Sarasatego, M. Maginai A. H. Bączyka. W ramach tegorocznego wieczoru zabrzmi muzyka gitarowa ostrowskiego twórcy, będziemy też świadkami kolejnego prawykonania, bowiem po raz pierwszy zabrzmi kompozycja A. H. Bączyka na gitarę i klawesyn pt. „Aforyzmy”.

37_forte piano

o godz. 19 w Ostrowskim Centrum Kultury koncert The Jan Galach Band, bilety: 30 zł

16 września OCK tradycyjnie już zaprasza na obchody Polskiego Dnia Bluesa. Będzie to koncert promocyjny najnowszej płyty The Jan Gałach Band, po drugie podczas święta OCK uhonoruje audycję ,,Okolice Bluesa” Andrzeja Jerzyka, mającą swoje stałe miejsce nieprzerwanie od 25 lat na antenie Radia Centrum. Na początek więc na Dużej Scenie zagra wraz z zaproszonymi gośćmi The Jan Gałach Band. Wśród zaproszonych do wspólnego muzykowania wystąpią: Wioletta Baran, Wojciech Czemplik, Lech Grochala, Michał Kielak, Bartek Szopiński, Chango. Po koncercie natomiast na Małej Scenie urodzinowe jamowanie z kolejnymi muzycznymi personalnymi niespodziankami tego wieczora.

36_galach

 

  KINO KOMEDA

11 września – kino nieczynne

,,Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata” – dokument, Francja, 82 min

Pokryta lodem Antarktyka tętni życiem. Młody pingwin przygotowuje się na swoją pierwszą w życiu wielką wędrówkę. Tajemniczy instynkt prowadzi te niezwykłe ptaki w nieznaną podróż, która potrwa dziesiątki dni. Pod czujną opieką swojego 45-letniego opiekuna ze stada rozpoczyna się największa przygoda życia niedoświadczonego pingwina. Kamery będą bacznie śledzić uważnie jego zmagania, wątpliwości oraz wielkie wyzwania, jakie czekają go podczas wędrówki.

KINÓWKI.pl

,,To” – horror, USA, 135 min

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

36_to

WYSTAWY

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawa czasowa prac Marcina Białasa ,,Pokój z widokiem” (wystawa czynna do 29 września)

w Muzeum Miasta wystawa „Kadry kreślone piórem”

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawa „Plakaty” prac Guntera Rambowa

w Galerii 33 wystawy: „Teraz MY” – wystawa prac absolwentów ASP we Wrocławiu

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa „Kolorowa 9″

w Forum Synagoga wystawa poplenerowa – 4 Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski ,,Plenerowy Wymiar Sztuki”

w Cafe Bravo wystawa prac Anny Michalczak „La vie un rose”

w Italiano Vero wystawa malarstwa Piotra Kachnego

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

 

 

 

16 września

od godz. 10 do godz. 14 w Ostrowskim Centrum Kultury II Ostrowski Dzień Kolekcjonera

plakat KOLEKCJONERZY + opis

W ramach imprezy zaplanowano: prezentacje zbiorów ostrowskich kolekcjonerów, spotkania wymienne. Ostrowski Dzień Kolekcjonera to doskonała okazja do kontaktu ze specjalistami w swojej dziedzinie, wyceny posiadanych przez siebie walorów, wymiany czy choćby zasięgnięcia informacji.
Promocja kwartalnika ,,Kolekcjoner Ostrowski”, wystawa ,,Ostrowski Klub Kolekcjonera”, specjalny punkt ,,Perły Mieszkańców Ostrowa”

9 września, festynem „Żegnamy lato na rok”, ostrowianie pożegnają tegoroczne lato. Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach imprezy odbywać się będzie Festiwal Sportu. Ośrodek Piaski – Szczyglicznka będzie tego dnia także gospodarzem ostrowskich Senioraliów. Nie zapomniano oczywiście o najmłodszych, na których czeka moc atrakcji w „Poziomkowym Ogrodzie”. Po raz pierwszy zorganizowana zostanie akcja ekologiczna „Elektroodpady segregujesz cebulki otrzymujesz”.
Imprezę wspiera Miasto Ostrów Wielkopolski.

W sobotę, 9 września, Senioralia formalnie rozpoczną się na ostrowskim Rynku, gdzie prezydent Ostrowa przekaże seniorom klucze do miasta. Następnie, po przejeździe na Piaski, zabawa rozpocznie się Ostrowskim Biesiadowaniem. 

Tego dnia będzie dużo śpiewu i tańca. Najpiękniejsze szlagiery przedwojennego kina wykona Tomasz Stockinger, po czym odbędzie się gala operowo – operetkowa i zagra Traditional Dixieland JAZZ BAND. Zakończymy koncertem pod nazwą „Trzy gitary”, czyli przebojami Seweryna Krajewskiego i Krzysztofa Klenczona. Oczywiście zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy.

Tradycyjnie, częścią festynu „Żegnamy lato na rok” będzie Festiwal Sportu, który trwać będzie między godziną 15 a 18 na terenie boiska, małej sceny na polanie przed boiskiem, na alejkach i plaży. Nie zabraknie prezentacji sportowych drużyn ligowych oraz młodzieżowych, a także sukcesów ostrowskiego sportu. Kluby pokazywać będą swój dorobek na specjalnie przygotowanych stoiskach. Odbędą się też pokazowe treningi koszykówki, piłki ręcznej, piłki siatkowej i nożnej, a także pokazy fitness.

Będą też pokazowe mecze piłki ręcznej i siatkówki, a także trening kickboxingu i bardzo widowiskowy turniej przeciągania liny. Seniorów zapraszamy na piknik sportowo – rekreacyjny pod hasłem „Pamiętajmy o seniorach”.

Na Piaskach zaprezentuje się także Aeroklub Ostrowski, a w ramach sportowych zmagań odbędą się zawody wakeboardu dla dzieci i dorosłych.

Sympatyków tańca zapraszamy pod małą scenę, gdzie, pod nazwą „Roztańczony Ostrów”, odbędzie się pokaz ostrowskich zespołów tanecznych.

Między godzina 15 a 18 najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli korzystać z atrakcji „Poziomkowego Ogrodu”, który usytuowany zostanie na polanie obok Wieży Na5ięć. Duże gry planszowe, zabawy z chustą Klanzy, malowanie twarzy i konkursy plastyczne to tylko niektóre z planowanych zabaw. Dzieci z pewnością nie będą się nudzić.

Nowością na ostrowskich Piaskach będzie akcja ekologiczna „Elektroodpady segregujesz cebulki otrzymujesz”. Aby wziąć udział w akcji należy dostarczyć na wspólne stoisko Referatu Ochrony Środowiska i MZO, pomiędzy godziną 15 a 18, drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz drobne AGD. W zamian za przyniesione odpady mieszkańcy otrzymają cebulki kwiatów (5 szt.). Zachęcamy!

W czasie tegorocznego festynu prowadzona będzie także akcja profilaktyczna w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Reaguj na przemoc!”. Celem kampanii jest zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinie, podniesienie wrażliwości społecznej na zjawisko przemocy oraz podniesienie świadomości społecznej w zakresie przyczyn i skutków przemocy w rodzinie.

Tego dnia będzie można także pobrać wniosek na Ostrowską Kartę Rodziny 3+, Ostrowską Kartę Seniora oraz zagłosować na wybrane przez siebie zadania w ramach III edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na ostrowian czekają również: darmowy dmuchany plac zabaw, przejazdy kolejką turystyczną oraz możliwość oznakowania rowerów. Będzie można zasiąść za kierownicą wozu strażackiego i karetki. Na Piaskach ustawione zostaną również trzy nowe i bardzo nowoczesne autobusy zakupione w sierpniu tego roku przez Miejski Zakład Komunikacji.

Podczas festynu prowadzona będzie II edycja społecznej kampanii edukacyjnej „Ostrów smogowi mówi NIE”. Będą rozdawane gadżety, a także ulotki informujące o sposobach walki z niską emisją.

Zapraszam wszystkich na ostrowskie Piaski w sobotę, 9 września, by wspólnie pożegnać lato. Przygotowaliśmy dla Was bardzo dużo atrakcji, myślę zatem, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam na rodzinne, wspólne spędzenie tego dnia.

W załączeniu przesyłamy plakat z programem imprezy oraz banery do wykorzystania w Państwa mediach.

ZAPRASZAMY!

Pozdrawiam

Wojciech Białas
Miejski Zakład Zieleni Sp. z o.o.

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie