CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

co_gdzie_kiedy

 

3 listopada

o godz. 17.33 w Galerii 33 wernisaż wystawy prac Marcina Barysza, wstęp wolny

45_barysz

o godz. 19 w Galerii Sztuki Współczesnej wernisaż wystaw: ,,Mistrzowskie profile” prac Szymona Wasielaka, ,,Fragmenty” prac Gabrieli Michalak oraz ,,Mąż i mężyna” prac Elżbiety Wasyłyk, wstęp wolny

45_GSW_1

45_GSW_2

45_GSW_3

o godz. 19 w kinie Komeda w ramach cyklu ,,Jazz w Mzueum” koncert Deana Browna. Skład: Dean Brown – gitara, Marvin „Smitty” Smith – perkusja, Linley Marthe – gitara basowa, Bernard Maseli – malletKat, Mateusz Pliniewicz – skrzypce. Bilety: 40 zł (normalny) i 30 zł (młodzież szkolna, emeryci)

44_jazz

 

o godz. 20 w Fanaberia Art Club koncert zespołu Young Stadium Club. Bilet: 15 zł

Zespół istnieje od 2013 r. Niezwykle pochlebne recenzje ich twórczości pojawiły się już wśród dziennikarzy z Anglii, Włoch, Hiszpanii, a nawet USA. Zapytani o inspiracje bez wahania wymieniają największe gwiazdy indie rocka: Bombay Bicycle Club, Two Door Cinema Club, Foster the People czy Foals. Choć wszystkie te wpływy można usłyszeć w twórczości Young Stadium Club, zespołowi udaje się zachować swój własny, oryginalny styl, który w połączeniu z wyjątkowym wokalem i profesjonalizmem grupy, tworzy unikalną i dotąd niespotykaną na polskiej scenie muzykę, która bez wątpienia ma wszelkie predyspozycje do konkurowania z zagranicznymi gigantami tego gatunku.

44_young

 

o godz. 21 w Klubie Stara Przepompownia impreza koncert Divines. Wstęp: 20 i 35 zł

Warszawska grupa Divines łączy wpływy nu-disco oraz melancholijnej skandynawskiej elektroniki. Inspiruje się artystami takimi jak Roisin Murphy, Juan MacLean czy ZHU oraz polskimi gwiazdami pokroju Krystyny Prońko. Ma na koncie trzy epki. Kolejna gwiazda wieczoru to znany warszawski duet ON&ON, czyli Hory i Bumi Phillips, którzy nieprzerwanie od ponad dekady są obecni na scenie klubowej.


 

4 listopada

o godz. 20 w Ostrowskim Centrum Kultury koncert Apostolisa Anthimosa ,,Miniatures”. Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

Nowy projekt, w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa Anthimosa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów. „Miniatures” to tytuł czwartej autorskiej płyty Apostolisa, a zarazem absolutnie premierowy materiał, w którym ten niezwykły mulitiinstrumentalista w zupełnie nowy sposób aranżuje utwory z płyt ,,Theatro” , ,,Back to the North” czy ,,Days We Can’t Forget” i w końcu ,,Miniatures”. Podczas koncertu nie zabraknie też nowych kompozycji.

44_apostolis

 

o godz. 21 w Fanaberia Art Club koncert Izotop – 20 lat minęło

Specjalny, jubileuszowy koncert zespołu IZOTP z okazji 20-lecia działalności. Bilety: 15 i 20 zł

44_izotop


 

5 listopada

o godz. 19 w Fanaberia Art Club I Ostrowskie Zaduszki Żeglarskie

W niedzielę, 5 listopada, o godz. 18.00 w konkatedrze msza święta za zmarłych żeglarzy i działaczy żeglarskich, a o godz. 19.00 ,,Odeszli na wieczną wachtę” – wspomnienie w Fanaberia Art Club. W programie: żeglarskie wspomnienie o zmarłych Koleżankach i Kolegach, pamiątkowe fotografie, szanty. Organizatorzy: Jacht Klub ,,NORD” i Uczniowski Klub Żeglarski ,,TRAWERS”. Wstęp wolny

 44_zaduszki


 

7 listopada

o godz. 19 w Ostrowskim Centrum Kultury spektakl Teatru Wierszalin ,,Dziady – noc pierwsza”
,,Dziady – Noc Pierwsza” jest inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza, zrealizowaną na podstawie ,,Dziadów cz. IV” z elementami ,,Dziadów cz. II”. Przedstawienie zrywa z dotychczasową tradycją inscenizacyjną, która zwykle eliminowała z inscenizacji czwartą część „Dziadów” jako najmniej interesującą, tematycznie wręcz banalną, bo w liryczny sposób opisującą jedynie miłosny dramat Gustawa. Tymczasem Ksiądz – kapłan kościoła unickiego – okazuje się równie ważnym bohaterem dramatu. „Dziady” w reżyserii Piotra Tomaszuka to psychologiczny, emocjonujący pojedynek dwóch bohaterów, zrealizowany w ibsenowskiej konwencji odsłaniania prawdy o przeszłości obu tych postaci.
Przedstawienie zrealizowane jest zgodnie z antyczną zasadą trójjedni miejsca, czasu i akcji. Rozgrywa się w domu Księdza, a Dzieci stają się swoistym odpowiednikiem antycznego chóru. Czas trwania: 90 min, scenografia: Mateusz Kasprzak, muzyka: Jacek Hałas. Spektakl dla widzów dorosłych, bilety: 15 zł. Spektakl w ramach programu TEATR POLSKA

44_dziady


 

12 listopada

o godz. 18 w Ostrowskim Centrum Kultury spektakl Pracowni Teatralnej OCK – ,,Nasz Teatr” pt. ,,Elita”. Bilet: 5 zł

Właścicielki Pensjonatu „Rusałka”  wprowadzają zmiany w podupadającym finansowo hoteliku. Do własnych interesów wykorzystują  marzenia ludzi o wybijaniu się z równości i byciu nieprzeciętnym. Rozgłaszają, że ich pensjonat to miejsce ekskluzywne, tylko dla gości na odpowiednim poziomie.  Jest wielu chętnych, ale o przyjęciu do elity decydują same właścicielki. Trwa proces formowania się elity, ponieważ „naród jej potrzebuje” jak zapewnia Gala, wspólniczka z wielkiego świata. Rozpoczyna się  gra. Czy nowo powstająca elita zawojuje miasteczko i  wzmocni hotelowy budżet? Spektakl  o chciwości, układach i naiwności ludzkiej  powstał  na motywach satyrycznego tekstu  Henryka Bardijewskiego „Elita”. Scenariusz: Katarzyna Reinert-Kamińska, Katarzyna Lisiak, Wielisława Dankiewicz-Czajka, scenografia: Paulina Dobrzyńska, muzyka: Mikołaj Krakowski, Konrad Kuś, reżyseria: Wielisława Dankiewicz-Czajka.

 44_elita


 

KINO KOMEDA

sobota 04.11.2017
Między nami wampirami – 16.00
Pierwszy śnieg – 18.00
Blade Runner 2049 – 20.30

niedziela 05.11.2017
FILMOWA AKADEMIA MŁODEGO WIDZA
Między nami wampirami
animacje 14.30,  seans 15.00
Pierwszy śnieg – 17.00
Blade Runner 2049 – 19.30

poniedziałek 06.11.2017
(w kinie)
Blade Runner 2049 – 17.00
Pierwszy śnieg – 20.15

poniedziałek 06.11.2017
(w sali OCK)
FILMOWY KLUB SENIORA
Agentka specjalnej troski – 17.00
komedia, Francja, Belgia, 105 min
KLUB FILMOWY „NA WOLNOŚCI”
Łagodna -19.00
dramat, Francja, Holandia, Niemcy, Litwa, 143 min

wtorek 07.11.2017
Między nami wampirami – 16.00
Pierwszy śnieg – 18.00
Blade Runner 2049 – 20.15

środa 08.11.2017
Blade Runner 2049 – 17.00
Pierwszy śnieg – 20.15

czwartek 09.11.2017
Między nami wampirami – 16.00
Pierwszy śnieg – 18.00
Blade Runner 2049 – 20.15

,,Między nami wampirami” – animacja, fantasy, komedia, Dania, Holandia, Niemcy

Komedia familijna oparta na motywach bestsellerowego cyklu książek Angeli Sommer-Bodenburg. Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje… prawdziwego wampira.

KINÓWKI.pl

 

,,Blade Runner 2049″ – reż. Denis Villeneuve, thriller, sci-fi, Kanada, USA, Wielka Bryt, 163 min

Minęło 30 lat od wydarzeń przedstawionych w filmie ,,Łowca androidów” Ridleya Scotta. Wtedy w 2019 roku agent Rick Deckard (Harrison Ford) ścigał w Los Angeles zbuntowane androidy z serii Nexus 6. Teraz w 2049 roku do akcji wkracza nowy Blade Runner, czyli łowca – oficer K (Ryan Gosling). Niespodziewanie funkcjonariusz odkrywa spisek, który może zniszczyć pozostałości dawnego porządku i społeczeństwa. Żeby uratować i tak już zrujnowany świat, K musi poprosić o pomoc Deckarda. Problem w tym, że Rick ukrywa się od czasu, gdy w 2019 roku uciekł z Los Angeles.

KINÓWKI.pl

,,Pierwszy śnieg” – reż. Tomas Alfredson, dramat, kryminał, Szwecja, USA, GB, 120 min

Szef elitarnej ekipy detektywów (Michael Fassbender) prowadzi skomplikowane śledztwo. Wraz z nadejściem zimy ginie kolejna osoba. Detektyw boi się, że do miasta powrócił seryjny morderca. Z pomocą znakomitej rekrutki (Rebecca Ferguson) zaczyna łączyć stare sprawy kryminalne z nowymi brutalnymi zdarzeniami. Wie, że musi rozwiązać zagadkę, zanim spadnie kolejny pierwszy śnieg.

KINÓWKI.pl

 


 

WYSTAWY

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawa pokonkursowa: REMIS 21. Biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu

w Muzeum Miasta wystawa „150 lat OSP Ostrów Wielkopolski”

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawa „Ostrowski modernizm” i Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego  ,,Ocalić od zapomnienia…” – MÓJ DOM RODZINNY

w Galerii 33 wystawy: „Teraz MY” – wystawa prac absolwentów ASP we Wrocławiu

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa „Kolorowa 9″

w Forum Synagoga wystawa poplenerowa – 4 Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski ,,Plenerowy Wymiar Sztuki”

w Cafe Bravo wystawa prac Anny Michalczak „La vie un rose”

w Italiano Vero wystawa prac Marceliny Wojtasik

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie