CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

co_gdzie_kiedy
 

 

5 stycznia

 

o godz. 19 w Ostrowskim Centrum Kultury Wielki Koncert Noworoczny

Grande Amore Leonvoci Symfonicznie to koncertowa gala, podczas której czterech utalentowanych młodych wokalistów wykona w asyście Orkiestry Filharmonii Tarnopolskiej największe światowe przeboje arii operowych i musicalowych oraz najpiękniejsze utwory z repertuaru Andrea Bocelli, Canadian Tenors i grupy Il Divo. Kwartet LEONVOCI to obecnie jedna z najlepszych grup tenorowych na świecie. Repertuar powstał na kanwie najpiękniejszych arii i piosenek zarówno opery jak i pop kultury. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Tarnopolskiej pod kierownictwem Mirosława Krilla.
Wykonawcy: Nazar Tatshyshyn – tenor, Roman Chava – tenor, Ihor Radvanskyi – tenor, Andriy Stetshkyi – baryton, Mirosław Krill – dyrygent oraz Woytek Mrozek – producent / dyrygent

01_noworoczny

6 stycznia

 

o godz. 20 na Małej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury koncert Ostrów Blues Summit vol.3. Bilety: 25 zl

 

 

Gośćmi trzeciej odsłony Ostrów Blues Summit będą: Joanna Kaniewska, Przemek Kaniewski z Around The Blues, Karolina Jastrzębska oraz Jacek Jaguś, Andrzej Stagraczyński, Bartosz Mr. Shuffle Niebielecki, Bartłomiej Szopiński, Bartosz Łęczycki, Arek Osenkowski i Jan Galach.

01_blues

 

7 stycznia

o godz. 16 w ostrowskiej konkatedrze Koncert Kolęd Chóru Nauczycielskiego

01_koledy

12 stycznia

 

o godz. 19 w Ostrowskim Centrum Kultury Koncert Jubileuszowy Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej. Bilety: 15 zł

 

 

95 lat Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyrekcją Mariana Sikorskiego. Wraz z orkiestrą wystąpią: Jolanta Świniarska – wokal, Barbara Jamroziak – obój.

 

 01_orkiestra

 

14 stycznia

 

w Ostrowskim Centrum Kultury 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

 

Sztab Miejski Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się w Ostrowskim Centrum Kultury. W tym roku wydarzenia w jego ramach odbędą się w czterech miejscach: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu/Terenowy Oddział w Ostrowie Wielkopolskim, Piaski – Szczygliczka, Mała Scena OCK, Duża Scena OCK. W godz. od 8 do 12  przy ul. Limanowskiego 20-22 odbędzie się akcja oddawania krwi, a w godz. od 12 do 14 na Piaskach 2. Bieg „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie”, kąpiel Ostrowskiego Klubu Morsów, prezentacja pojazdów i sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej. Na Małej Scenie OCK w godz. od 14 do 19 zaplanowano animacje dla najmłodszych, a na Dużej Scenie OCK koncerty i występy w godz. od 14 do 22.30. Wystąpią tam m.in.: uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury, Dance Academy, Lilla House, Art School i Studio Tańca System. Główna licytacja odbędzie się od godz. 19.20 do 19.55. Na zakończenie wystąpią formacje: Kapryzmath i Titanium.

 

 

 

 

KINO KOMEDA

 

 „Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi” – reż. Rian Johnson, przygodowy, sci fi, USA, 150 min (2-4 I o godz. 16 i 19). Film wyświetlany będzie także od 5 do 11 stycznia 2018 r. – godziny seansów na stronie kina

 

 

Rey dołącza do Luke’a Skywalkera, by zostać rycerzem Jedi. Razem odkrywają tajemnice Mocy i sekrety przeszłości.

 

KINÓWKI.pl 

 

„Paddington 2” – family, komedia, Wielka Brytania, Francja, 103 min. Film wyświetlany będzie od 12 do 25 stycznia 2018 r. – godziny seansów na stronie kina

 

 

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać.

 

 KINÓWKI.pl

 

Gotowi na wszystko. Exterminator” – komedia, Polska, 105 min. Film wyświetlany będzie od 12 do 25 stycznia 2018 r. – godziny seansów na stronie kina

 

 

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz  okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu.

 

 KINÓWKI.pl

 

„Sprawa Chrystusa” – dramat, USA, 118 min. (14 I o godz. 16)

 

 

Dziennikarz śledczy, po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga.

 

 KINÓWKI.pl

 

 

 

 WYSTAWY

 

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

 

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawa pokonkursowa: REMIS 21. Biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu

 

w Muzeum Miasta wystawa „Bajeczne scenki ze świata Andersena”

 

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawy prac: Szymona Wasielaka ,,Mistrzowskie profile”, Gabrieli Michalak ,,Fragmenty” i Elżbiety Wasyłyk ,,Mąż i mężyna”

 

w Galerii 33 wystawa prac w ramach międzynarodowego przeglądu Alternatywy 33

 

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa pokonkursowa ,,Cuda na kiju”

 

w Klubie Stara Przepompownia wystawa prac Janusza Jurka „Art Works” (od 4 stycznia)

 

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

 

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

 

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

 

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

 

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

 

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie