CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

co_gdzie_kiedy

12 stycznia

o godz. 19 w Ostrowskim Centrum Kultury Koncert Jubileuszowy Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej. Bilety: 15 zł

95 lat Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyrekcją Mariana Sikorskiego. Wraz z orkiestrą wystąpią: Jolanta Świniarska – wokal, Barbara Jamroziak – obój.

02_orkiestra

 

o godz. 19 w Galerii Sztuki Współczesnej wernisaż wystawy ,,Zadam ci zagadkę” prac Jagody Kaszuby

Jagoda Kaszuba. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, UAM w Poznaniu (2014). Pracuje z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury i Szkole Podstawowej nr14 w Ostrowie Wielkopolskim. Zajmuje się malarstwem, ilustratorstwem, grafiką warsztatową oraz kolażem.Uczestniczka wystaw zbiorowych oraz plenerów w kraju i za granicą, autorka kilku prezentacji indywidualnych. Jest laureatką nagród i wyróżnień artystycznych, a jej prace znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach prywatnych.

02_kaszuba

 

o godz. 19 w Galerii Sztuki Współczesnej wernisaż wystawy prac „Membrany” Dory Hary

Dora Hara – artystka multimedialna, malarka i projektantka, autorka pojęcia membrana/błona czyli interfejsu dla malarstwa i przestrzeni. Specjalizuje się w monumentalnym malarstwie na jedwabiu.
Swoje prace prezentowała w wielu krajach świata, m.in.: Polsce, Francji, Włoszech, Japonii, Chinach, Urugwaju, Meksyku i USA. Jest laureatką nagród artystycznych i jurorką międzynarodowych konkursów sztuki; kuratorką krajowych i międzynarodowych wystaw, inicjatorką działań artystycznych i kulturowych w obszarze sztuk wizualnych (festiwal Artimplant). Jest profesorem ASP w Gdańsku, gdzie prowadzi pracownię formy i koloru, a od 2016 dyrektorką Międzywydziałowego Instytutu Nauk o Sztuce, tej uczelni. Jest także Oficjalnym Reprezentantem WTA (World Textile Art. Organization), Miami, USA.

02_dora_hara

 

o godz. 19 w Galerii Sztuki Współczesnej wernisaż wystawy prac „Zagubione. Znalezione” Moniki Borkowskiej

Monika Borkowska – kaliszanka, absolwentka Studium Animatorów Kultury w Kaliszu (specjalizacja teatralna).Fotografuje i pisze opowiadania. Brała udział w uczelnianych pokazach fotografii w 2015 i 2017. Zagubione – znalezione, to seria fotografii, która powstaje podczas jej rowerowych podróży.

02_borkowska

 

13 stycznia

o godz. 19 w Piwiarni u Bossmana alternatywne granie z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

14 stycznia

w Ostrowskim Centrum Kultury 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sztab Miejski Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się w Ostrowskim Centrum Kultury. W tym roku wydarzenia w jego ramach odbędą się w czterech miejscach: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu/Terenowy Oddział w Ostrowie Wielkopolskim, Piaski – Szczygliczka, Mała Scena OCK, Duża Scena OCK. W godz. od 8 do 12  przy ul. Limanowskiego 20-22 odbędzie się akcja oddawania krwi, a w godz. od 12 do 14 na Piaskach 2. Bieg „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie”, kąpiel Ostrowskiego Klubu Morsów, prezentacja pojazdów i sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej. Na Małej Scenie OCK w godz. od 14 do 19 zaplanowano animacje dla najmłodszych, a na Dużej Scenie OCK koncerty i występy w godz. od 14 do 22.30. Wystąpią tam m.in.: uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury, Dance Academy, Lilla House, Art School i Studio Tańca System. Główna licytacja odbędzie się od godz. 19.20 do 19.55. Na zakończenie wystąpią formacje: Kapryzmath i Titanium.

02_orkiestra_2

 

15 stycznia

w Ostrowskim Centrum Kultury Klub Filmowy „Na Wolności” zaprasza na film „Manifesto” w reż. Julian Rosefeldt, dramat, Niemcy, 95 min, bilet: 10 zł
Aktorski masterclass w wykonaniu Cate Blanchett. Aktorka wciela się w aż 13 różnych postaci: gospodyni domowej, nauczycielki, robotnicy, wdowy, wokalistki punkowego zespołu, bezdomnego mężczyzny czy reporterki telewizyjnej. Każdy z jej bohaterów wygłasza na ekranie fragmenty słynnych artystycznych manifestów autorstwa pisarzy i reżyserów, malarzy i tancerzy, rzeźbiarzy i poetów, filozofów i architektów.

02_manifesto

KINO KOMEDA

„Paddington 2” – family, komedia, Wielka Brytania, Francja, 103 min (12-13 I o godz. 15.30 i 18, 14 I o godz. 13.30 i 18.15, 16-18 I o godz. 15.30 i 18, 19-20 I o godz. 16.30, 21 I o godz. 14 I 16.30, 23-25 I o godz. 16.30)

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać.

KINÓWKI.pl

Gotowi na wszystko. Exterminator” – komedia, Polska, 105 min (12-14 I o godz. 20.30, 14 I o godz. 13.30 i 18.15, 16-18 I o godz. 20.30, 19-21 I o godz. 20.45, 23-25 I o godz. 20.45)

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz  okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu.

 

Sprawa Chrystusa” – dramat, USA, 118 min. (14 I o godz. 16)

Dziennikarz śledczy, po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga.

KINÓWKI.pl

 

„Syn Królowej Śniegu”– reż. Robert Wichrowski, dramat, baśń dla dorosłych, Polska, 85 min (19-21 I o godz. 19, 23-25 I o godz. 19)

„Syn Królowej Śniegu” łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Sześcioletni chłopiec Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje w centrum handlowym i knajpie. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro.

KINÓWKI.pl

 

WYSTAWY

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawa pokonkursowa: REMIS 21. Biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu

w Muzeum Miasta wystawa „Bajeczne scenki ze świata Andersena”

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawy prac: Szymona Wasielaka ,,Mistrzowskie profile”, Gabrieli Michalak ,,Fragmenty” i Elżbiety Wasyłyk ,,Mąż i mężyna”

w Galerii 33 wystawa prac w ramach międzynarodowego przeglądu Alternatywy 33

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa pokonkursowa ,,Cuda na kiju”

w Klubie Stara Przepompownia wystawa prac Janusza Jurka „Art Works” (od 4 stycznia)

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie