CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

co_gdzie_kiedy — kopia

9 marca

o godz. 11 w Forum Synagoga IV Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne

9 marca 2018 r. Wielkopolskie Centrum Onkologii wraz z Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej organizuje VI Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne w Ostrowie Wielkopolskim. Wyniki leczenia oraz przeżycia chorych są coraz lepsze, ale wciąż dalekie od oczekiwań. Zjawisko to związane jest ze zbyt późnym zgłaszaniem się chorych w zaawansowanym stadium choroby do leczenia onkologicznego. Sympozjum skierowane jest do lekarzy rodzinnych, pacjentów (program konferencji obejmuje sesję z udziałem organizacji pacjentów) i mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Wstęp na konferencję jest bezpłatny po uprzednim zalogowaniu się na stronie internetowej wydarzenia:  www.onkologiaostrow.pl.

10_sympozjum 

o godz. 17.30 i 20 w Ostrowskim Centrum Kultury koncert z okazji Dnia Kobiet – kwartet Leonvoci oraz ukraińska diwa Ivana Komarevich. Wstęp na podstawie odebranych w kasie OCK zaproszeń

10_leon_voci

 

o godz. 19 w Fanaberia Art Club koncert zespołu CETI i Grzegorza Kupczyka, bilety: 30 i 35 zł

Trasa Snake Cavalry Tour 2018 jest kontynuacją ubiegłorocznej trasy, promującej najnowszy album zespołu „Snakes of Eden”. Wiosenna trasa jest o tyle wyjątkowa, że Grzegorz Kupczyk i CETI włączyli w swój wiosenny repertuar kultowe utwory z lat 80. Obok słynnych ,,Dorosłych dzieci” usłyszymy utwory z płyty ,,Kawaleria szatana”.

10_ceti

o godz. 20 w Klubie Stara Przepompownia koncert zespołu Natamaran. Wstęp: 15 i 25 zł

Natamaran to grupa znajomych, których połączyła chęć wspólnego odkrywania potencjału, który drzemie we własnej twórczości. W muzyce zespołu można zatem odkryć elementy starego soulu i funky, jak i wycieczki w stronę nowoczesnych brzmień typu abient czy fusion.

10_natamaran

o godz. 20 w Piwiarni u Bossmana koncert zespołów: Free Road, Deny Your Maker (wcześniej The Underdogs) i The Shvagiers, wstęp: 10 zł

 


 

10 marca

o godz. 20 w Fanaberia Art Club koncert TEDE & ekipy NWJ, bilety: 40 – przedsprzedaż i 50 zł w dniu koncertu

Wielkie Joł oraz Fanaberia Art Club w Ostrowie Wielkopolskim zapraszają na oficjalną premierę albumu ,,SKRRRT”. W czasie koncertu publiczność usłyszy również przedpremierowo utwory albumu ,,Warszawa Hotel ” w ramach trasy #TOUrrrNE

10_tede


 

11 marca

o godz. 18 w Ostrowskim Centrum Kultury taneczna baja dla dzieci i dorosłych ,,A co gdyby”. Bilety: 15 zł

Pomysł spektaklu zrodził się z inspiracji książką „Mały Książę” autorstwa Antoine de Saint-Exupery‘ego. I tak jak u francuskiego pisarza spektakl jest bajką, w której każdy odbiorca, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. Twórcy przedstawiają świat tańca od innej strony. Pokazują, że warto marzyć, być ciekawym świata, iść pod prąd. Twórcy spektaklu to: Magdalena Laudańska – absolwentka CODARTS Rotterdam, była tancerka Bałtyckiego Teatru Tańca, obecnie współpracuje z Sopockim Teatrem Tańca; Kalina Porazińska – tancerka współpracująca z Sopockim Teatrem Tańca, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca; Sebastian Piotrowicz – absolwent AWF w Warszawie i CODARTS w Rotterdamie. Wielokrotny laureat Mistrzostw Świata i Europy Federacji IDO; Maciej Kosteczka – absolwent wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Występował w spektaklach  reżyserowanych przez Błażeja Peszka, Jerzego Stuhra, Eweliny Marciniak.

10_gdyby


 

12 marca

o godz. 17 w Bibliotece Publicznej spotkanie z dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książek i filmów dokumentalnych Jackiem Pałkiewiczem pt. ,,Pasja życia”, wstęp wolny

o godz. 19 w Ostrowskim Centrum Kultury Klub Filmowy ,,Na Wolności” zaprasza na film ,,Bliskość” w reż. Kantemira Bałagowa, dramat prod. ros., czas: 118 min., bilet: 10 zł

Pełnometrażowy debiut fabularny ucznia Aleksandra Sokurowa. Akcja filmu, który oparty został częściowo na prawdziwych wydarzeniach, toczy się pod koniec lat 90. w Nalczyku. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda – syna właściciela warsztatu samochodowego. W centrum wydarzeń znajduje się jednak siostra porwanego– buntowniczka Iłana, która jako jedyna jest w stanie wyrwać swoich bliskich z opresji.

10_bliskosc

 


 

13 marca

o godz. 16 i 18 w Forum Synagoga IV koncert ,,Fortepianowy kalejdoskop”. Bezpłatne zaproszenia wkrótce do odbioru w Forum Synagoga. Liczba miejsc ograniczona

Impreza jest jedną z cyklu koncertów, będących kulminacyjnym akordem niecodziennego projektu edukacyjnego pt. ,,Fortepianowy kalejdoskop”. Jego inicjatorem i twórcą jest kompozytor i długoletni pedagog ostrowskiej i kaliskiej szkoły muzycznej – Andrzej Henryk Bączyk.  Projekt obejmuje pierwsze wydanie zbioru 35 miniatur na fortepian przeznaczonych dla początkujących pianistów. W ramach cyklu koncertów nastąpi prezentacja miniatur pochodzących ze zbioru ,,Fortepianowy kalejdoskop” w połączeniu z promocją wydanych nut. 13 marca w Forum Synagoga odbędą się dwa koncerty z udziałem młodych wirtuozów ostrowskiego ZSM.

Print

 


 

15 marca

o godz. 20 w Fanaberia Art Club karaoke, wstęp wolny

10_karaoke
 


 

16 marca

o godz. 16 i 19 w Ostrowskim Centrum Kultury spektakl ,,Szalone nożyczki”, bilety: 80 zł

Szalone nożyczki to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. Punktem wyjścia dla naszego projektu jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. ,,Szalone nożyczki” – utwór ten grany jest w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad pięćdziesięciu lat. Przekład: Elżbieta Woźniak, reżyseria: Jakub Erlich, obsada: Dominik Kowalewski – Krzysztof Ibisz/Lesław Żurek, Barbara Markowska – Dominika Gwit, Antoni Wzięty – Leszek Stanek, Pani Dąbek – Urszula Dębska, Edward Wurzel – Alan Andersz, Michał Tomasiak – Maciej Wilewski.

10_nozyczki

o godz. 20 w Piwiarni u Bossmana koncert zespołów Any More – Tribute tu Ozzy Osbourne, support – Siła Przebicia

Zespół Any More powstał w latach 80. Od początku grał radosny heavy metal. Zespół przygotował program „Just say OZZY!” z coverami O. Osbourne’a, który w opinii wielu jest ojcem grania HEAVY. Ze sceny, na którą wchodzi ANY MORE usłyszeć można utworu z solowej (i tylko z niej!) kariery Ozzy’ego w aranżacjach, które choć nie są kalką i kopią to jednak nie są też wariacjami „na temat”.
Support zagra formacja Siła Przebicia. Zespół powstał w 1982 roku i działał do 1985 roku pod egidą Ostrzeszowskiego Domu Kultury. W lutym 2008 roku formacja się reaktywowała.

10_any_more

o godz. 22 w Klubie Stara Przepompownia premierowy koncert Bovska na trasie ,,Wiosenny AUTORESET”. Bilety: 35 – przedsprzedaż, 45 i 55 zł w dniu koncertu

Bovska jest określana jednym z najważniejszych debiutów muzycznych 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty ,,Kaktus” został wyprzedany 2 dni po premierze. Utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 14 milionów razy. Ta liczba stale rośnie. Artystka otrzymała Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla ,,Kaktus”. Bovska jest współautorką swojej debiutanckiej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Artystka ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju. Bovska od początku zaskakuje swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektu jest dopracowana do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa (self-published), poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Uwaga , osoby poniżej 18 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

10_bovska


KINO KOMEDA

Kobiety mafii” – reż. Patryk Vega, sensacyjny, Polska, 135 min (7 III o godz. 17 i 20, 8 III o godz. 15.45; film wyświetlany do 15 marca – repertuar na stronie kina)

Bela, była funkcjonariuszka policji, dostaje od ABW zadanie rozpracowania szajki przestępczej handlującej narkotykami. Aby jej misja się powiodła, musi rozpocząć współpracę z mafią.

KINÓWKI.pl


WYSTAWY

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawy: Plakat niemiecki (czynna do końca marca) oraz Pawła Romana „Pasjonaci”

w Muzeum Miasta wystawa „Bajeczne scenki ze świata Andersena” oraz wystawy stałe: ,,Ostrów do 1939 roku”, ,,Salonik dawnych mistrzów Ostrowa”, ,,W kuchni babuni”

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawy prac: ,,Przerost formy” i prac Iwony Trzcińskiej ,,Szczeliny” (wystawy czynne do 6 kwietnia 2018)

w Galerii 33 wystawa ,,Barwy Litwy” – wystawa czynna do 8 marca

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa pokonkursowa ,,Cuda na kiju”

w Klubie Stara Przepompownia wystawa prac Michała Trusza (do końca lutego)

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie