CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

co_gdzie_kiedy — kopia

 

13 kwietnia

o godz. 19 w Galerii Sztuki Współczesnej wernisaż wystawy ,,W połowie drogi” prac Jolanty Chowańskiej, ,,Pomiędzy 2D a 3D” Adama Romaniuka, ,,Prawdziwe nieprawdziwe Karoliny Treski

romaniuk_adam treska

chowanska

o godz. 20 w Fanaberia Art Club koncert Jana Klósaka. Wstęp wolny

Niepoprawny miłośnik treści i formy – tak mówi o sobie Jan Klósak. Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego dwudziestolatek, którego pasją jest szeroko pojęta muzyka, to absolutny debiutant, ale na pewno warty zainteresowania. Komponuje własne utwory i pisze do nich teksty. W poszukiwaniu inspiracji sięga do twórczości takich muzyków jak: Tom Waits, Lou Reed, Bob Dylan czy John Porter. Jego piosenki w dużej mierze opierają się na połączeniu melodyjnej partii gitary z prostą, ale świetnie współgrającą linią wokalu. Utwory Jana Klósaka trudno przypisać do konkretnego gatunku, jednak z pewnością zaciekawią miłośników piosenki autorskiej, alternatywy, jak i bluesa spod znaku lat 50 i 60 oraz wielbicieli muzyki artystów wymienionych wyżej.

15_kosak

o godz. 20 w Klubie Stara Przepompownia koncert zespołu Kaliber 44. Bilety: od 30 do 50 zł

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup hip-hopowych w Polsce. Powstała w 1994 roku w Katowicach z inicjatywy nastoletnich raperów, braci Michała Martena znanego jako „Ś.P. Brat Joka” i Marcina Martena występującego pod pseudonimem „Lord MM Dab”. Wkrótce potem do zespołu dołączył Piotr Łuszcz występujący jako „Mag Magik I”. Ich debiut  „Księga Tajemnicza. Prolog” odbił sie szerokim echem. Drugi album zespołu pt. „W 63 minuty dookoła świata” stanowił odejście od konwencji hardcore psycho rapu. W 2000 roku ukazał się trzeci album Kaliber 44 zatytułowany „3:44”. Pod koniec 2000 roku samobójstwo popełnił były członek formacji Piotr „Mag Magik I” Łuszcz. Wkrótce potem Michał „Joka” Marten wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Marcin „Abradab” Marten podtrzymywał działalność koncertową zespołu do 2003 roku, kiedy to podjął się solowej działalności artystycznej. Niespełna rok później ukazał się solowy debiut rapera pt. „Czerwony album”. W międzyczasie, niespełna po trzech latach do ojczyzny powrócił Michał „Joka” Marten. W latach późniejszych bracia Martenowie sporadycznie razem koncertowali. W 2016 roku grupa w składzie Abradab i Joka wydaje czwarty studyjny album pt „Ułamek Tarcia”. Na krążku gościnnie pojawiają się Rahim, Gutek oraz Grubson. Płyta osiąga status platyny, a koncerty tak w kraju jak i zagranica cieszą sie ogromną popularnością.

15_kaliber 


 

14 kwietnia

o godz. 21 w Klubie Stara Przepompownia dj Matush, support: Dr High. Bilety: od 15 do 25 zł

Matush jest jednym prekursorów muzyki elektronicznej w Polsce od lat 90. Pozytywna osobowość, zmysł doboru muzyki, jak również niezwykle płynna i harmoniczna technika miksowania sprawiły, że zyskał uznanie na muzycznej scenie klubowej. Dzięki sukcesom własnych produkcji został doceniony również jako producent i remixer w Polsce, jak i poza jej granicami. Jego główny nurt muzyczny to house music, który podlega ciągłej
ewolucji.

15_matush


 

15 kwietnia

o godz. 21 w Klubie Stara Przepompownia stand up: Paweł Chałupka i Tomasz Boras Borkowski

Paweł Chałupka – jego stand-up to opowieści ukazujące, jak zwariowany jest świat. Przez opis codziennych zachowań obnaża nam prawdę o naszych dziwactwach i nieprzemyślanych zachowaniach. Na scenie od 2011 r. Zdobywca 2. miejsca na Antrakt Stand-up Festiwal 2015. Występował w programie Kuby Wojewódzkiego, na antenie TVP Rozrywka w programie „Tylko dla dorosłych”, Comedy Central a także na roastcie Tego Typa Mesa oraz Popka.
Tomasz Boras Borkowski – zwycięzca Stand-up Festiwalu 2016, uczestnik Gali Stand-upu w 2017 roku. Czterdziestolatek, który w sumie nie musi robić stand-upu, a robi.

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób powyżej 16. roku życia

 15_chalupka


 

16 kwietnia

o godz. 19 w kinie Komeda Klub Filmowy ,,Na Wolności” zaprasza na film ,,Wszystkie pieniądze świata” – thriller, USA, 132 min, reżyseria: Ridley Scott, bilety: 10 zł

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”.

15_pieniądze


 

19 kwietnia

o godz. 17.30 i 20 w Ostrowskim Centrum Kultury kabaret Ani Mru Mru z programem ,,Ostatnie takie trio”. Brak biletów


20 kwietnia

o godz. 19 na Małej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury spotkanie z Tadeuszem Rolke. Wstęp wolny. Przed spotkaniem o godz. 18 projekcja filmu ,,Dziennik z podróży”, reż. Piotr Stasik

Tadeusz Rolke (ur. 1929) – jeden z nestorów polskiej sztuki fotoreportażu, niekwestionowany autorytet na skalę międzynarodową. Pierwsze zdjęcia robił już w trakcie powstania warszawskiego, o karierze fotografa zadecydował niedługo potem, podczas robót przymusowych w Niemczech. Jako fotoreporter ukazujący życie PRL współpracował z takimi czasopismami jak „Świat Młodych”, „Świat”, „Stolica”, „Polska”, „Ty i Ja”, „Przekrój”, a po emigracji pomarcowej, w trakcie spędzonych w RFN lat 70. – z takimi jak „Stern”, „Spiegel” „Die Zeit” i prestiżowy „Art”. Sławę ponad granicami przyniósł mu zwłaszcza cykl dokumentalny „Fischmarkt” (1978). Do ojczyzny wrócił w epoce stanu wojennego, by znów stać się uzbrojonym w aparat świadkiem polskich zmian społecznych. Uchodzi za prekursora fotografii reportażowej w Polsce, zajmował się też fotografią modową i artystyczną. Od kilkunastu lat Rolke poświęca czas swojemu doniosłemu – liczącemu już kilkaset zdjęć – projektowi fotograficznemu „Tu byliśmy”, rejestrującemu pozostałości po społeczności chasydzkiej na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, przede wszystkim w dzisiejszej południowo-wschodniej Polsce i na zachodzie Ukrainy.

15_rolke

o godz. 20 w Fanaberia Art Club koncert Tumblin’ Flash – The Rolling Stones Tribute Band. Bilety: 15 i 20 zł

Zanim Stonesi zagrają w Polsce w tym roku, klub Fanaberia zaprasza na Tumblin’ Flash. To jedyna w Polsce grupa, która oferuje dwugodzinny koncert zawierający wszystkie największe hity The Rolling Stones, wykonywane z największą starannością o zachowanie zgodności z oryginałem. Kostiumy, ruchy sceniczne, instrumenty muzyczne – wszystko to wierne niepowtarzalnemu wizerunkowi Micka Jaggera, Keitha Richardsa i spółki. Tumblin’ Flash to piątka utalentowanych i doświadczonych muzyków, która postawiła sobie za cel możliwie wierne przybliżenie muzyki i niezwykłej charyzmy scenicznej The Rolling Stones – grupy, która ukształtowała współczesne oblicze popkultury.

15_tumblin


 

21 kwietnia

o godz. 18 w Ostrowskim Centrum Kultury koncert Michała Bajora. Bilety: 95 zł

Nadchodząca kolekcja ,,Od Kofty… do Korcza”, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

15_bajor

o godz. 20 na Małej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury spotkanie z cyklu ,,Śladami ostrowskich globtroterów” z Krystianem Machnikiem.

Podczas spotkania premiera filmu pt. „Samosioły, ostatni ludzie Czarnobyla”. Wyruszymy w podróż do Czarnobyla, a przewodnikiem będzie najlepszy znawca tematu w Polsce, Krystian Machnik. Spotkanie poprowadzi pomysłodawczyni projektu Agnieszka Janowska.

15_machnik

o godz. 20 w Fanaberia Art Club stand up: Błażej Krajewski i Piotrek Szumowski. Bilety: 30 i 35 zł

Błażej Krajewski – komik z Bydgoszczy, na scenie od 2013 roku. Zwycięzca II poznańskiego festiwalu stand-up oraz zwycięzca pierwszej wrocławskiej bitwy stand-upperów. Przez lata pasjonował się dubbingiem. Dzięki temu zyskał umiejętność imitowania głosów wielu znanych postaci.

Piotrek Szumowski – występował w ponad trzydziestu krajach, na pięciu kontynentach, w trzech językach. Występował w TVP, Comedy Central, hinduskiej reklamie samochodów oraz na największych festiwalach na całym świecie. Dzisiaj oprócz występowania w języku polskim i angielskim, prowadzi międzynarodową scenę komediową w Warszawie, pisze książkę oraz myśli jak stworzyć wygodniejszą saszetkę z ketchupem.
Wydarzenie wyłącznie dla osób dorosłych!

 15_stand_up


 

22 kwietnia

o godz. 17 w Ostrowskim Centrum Kultury koncert promujący nową płytę ,,95 lat” Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej. Bilety 20 zł

Nie ma chyba dla artysty czy zespołu lepszego dowodu uznania publiczności niż informacja o wyprzedanych biletach na długo przed datą występu. Pod tym względem Ostrowska Orkiestra Koncertowa pod batutą Mariana Sikorskiego nie ustępuje pola największym nazwiskom czy najbardziej pożądanym koncertom, które mieszkańcom naszego miasta stara się prezentować Ostrowskie Centrum Kultury. Co stanowi o fenomenie orkiestry? Zapewne praca, jaką muzycy wykonują na próbach. Z pewnością zróżnicowany i starannie przygotowany na każdą okoliczność repertuar. Bez wątpienia dobry czas, jaki spędzić można na orkiestrowych koncertach. Nowa płyta Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej OCK w cenie 30 zł

15_orkiestra


 

23 kwietnia

o godz. 19 w kinie Komeda Klub Filmowy ,,Na Wolności” zaprasza na film ,,Jestem najlepsza. Ja, Tonya” – dramat, USA, 120 min, reżyseria: Craig Gillespie, bilety: 10 zł

Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, jeszcze nikt nie podejrzewał, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować Toni Harding drogę do olimpijskiego tryumfu.

 15)najlepsza

 


 

 KINO KOMEDA

Twarz – dramat, Polska, 91 min, reż. Małgorzata Szumowska (13-14 IV o godz. 20.30, 15 IV o godz. 19.30, 17-19 IV o godz. 20.30)

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica.

KINÓWKI.pl

 ,,Luis i obcy” – animacja, familijny, Dania, Luksemburg, Niemcy, 85 min (13-14 IV o godz. 16.30, 15 IV o godz. 15.30, 17-19 IV o godz. 16.30) 

12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni.

KINÓWKI.pl

,,Plan B” – komediodramat, Polska, 85 min, reż. Kinga Dębska (13-14 IV o godz. 18.30, 15 IV o godz. 17.30, 17-19 IV o godz. 18.30)

Film o miłości – pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy przed walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

KINÓWKI.pl

 


 

WYSTAWY

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawy: Macieja Guźniczaka „Grafika 25+” (czynna do końca lutego) oraz Pawła Romana „Pasjonaci”

w Muzeum Miasta wystawa „Bajeczne scenki ze świata Andersena” oraz wystawy stałe: ,,Ostrów do 1939 roku”, ,,Salonik dawnych mistrzów Ostrowa”, ,,W kuchni babuni” oraz na parterze ratusza Muzeum 3D ,,Ulicami dawnego Ostrowa. Cafe Muzeum”

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawy prac: ,,W połowie drogi” Jolanty Chowańskiej, ,,Pomiędzy 2D a 3D” Adama Romaniuka, ,,Prawdziwe nieprawdziwe Karoliny Treski

w Galerii 33 wystawa prac studentów łódzkiej ASP ,,Pixele”

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa prac Justyny Zwiernik

w Klubie Stara Przepompownia wystawa prac Michała Trusza (do końca lutego)

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie