CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

3 listopada

o godz. 17 w Forum Synagoga koncert jubileuszowy Chóru męskiego Echo z z okazji 95-lecia istnienia Chóru ECHO pod dyr. Andrzeja Ryłko. Wstęp wolny – bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie Forum Synagoga, ul. Raszkowska 21

 


4 listopada

o godz. 19 w Fanaberia Art Club II Ostrowskie Zaduszki Żeglarskie, a o godz. 18 w konkatedrze msza za zmarłych żeglarzy i działaczy żeglarskich. Organizator: Uczniowski Klub Żeglarski ,,Trawers”8 listopada

o godz. 19 w Klubie Stara Przepompownia wernisaż wystawy Wojciecha Kempy

 o godz. 20 w Fanaberia Art Club karaoke

 


9 listopada

o godz. 19 w Fanaberia Art Club koncert zespołów Walfad i Hipgnosis. Bilety: 20 i 25 zł

Nowoczesny rock progresywny w doskonałej, polskiej odsłonie w Fanaberia Art Club. Walfad powstał w 2011 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Wojtka Ciuraja. Od tego czasu grupa wydała trzy albumy, wysoko oceniane zarówno przez krytyków jak i fanów w kraju i zagranicą. Mimo młodego wieku Walfad dzielił scenę z czołówkę krajowej sceny progresywnej. Muzyka Walfad to fuzja rockowych, bezkompromisowych brzmień z poetyckimi, zmuszającymi do myślenia tekstami w języku polskim. Młodzieńcza energia obecna w zespole uwidacznia się szczególnie na żywo, gdzie Walfad udowadnia, że jest jedną z najbardziej obiecujących grup rockowych w kraju.

o godz. 21 w Piwiarni u Bossmana Metal Aberration Tour: Plethora / Dead Mind /  EmErgency plAn. Wstęp: 10 zl

Plethora to bogactwo dźwięków i olbrzymia dawka energii. Zespół buduje mocny skład doświadczonych muzyków – silnych osobowości, dla których muzyka nie może być i nie jest kompromisem lub drogą na skróty. Podejście to wyraża się w nowoczesnych, szybkich kompozycjach, rozbudowanych partiach instrumentalnych i niepowtarzalnym wokalu.

Wrocławski zespół Dead Mine wykone death metal. Na koncie mają wydane w 2012 roku demo „Mental Confrontation” oraz liczne koncerty i festiwale, na których dane było im grać z takimi kapelami jak Decapitated, Christ Agony czy Furia.
EmErgencY plAn powstał w 2015 roku w Jarocinie i rozpoczął karierę od grania muzyki w klimatach rocka i punka. Obecnie zespół, w tym samym składzie, zmienił kierunek muzyczny na cięższe klimaty na pograniczu metalcore i metalu progresywnego.


10 listopada

o godz. 20 w Fanaberia Art Club koncert zespołu Gutek. Bilety: 30 zł przedsprzedaż i 35 zł w dniu koncertu

Gutek, czyli Piotr Gutkowski, to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Znają go sympatycy pulsującego reggae, hip-hopu czy mocniejszych brzmień, którym trudno przypisać etykietkę czy gatunek. Przez wiele lat jego charakterystyczny głos kojarzył się z Indios Bravos. Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, Farben Lehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych. Wymieniać można bez końca, czego dowodem jest nagranie prawie 100 płyt z jego udziałem. Gutek w poszukiwaniu własnej drogi stworzył solowy projekt, do którego zaprosił: Janka Koźlińskiego (bass), Dawida Mańkowskiego (gitara) i Tomka Mańkowskiego (perkusja). Zespół zaprezentował już swój materiał na koncertach festiwalowych i na trasie Punky Reggae Live, stworzył swój pierwszy singiel zatytułowany „Co noc,” a w najbliższej przyszłości wyda pierwszy album.
Nadszedł czas, by można było posłuchać go w naszym mieście!

o godz. 21 w Klubie Stara Przepompownia impreza Taste the Music. Wstęp: 20 zł – bilet normalny i 30 zł –  bilet VIP

Taste The Music wraca ze swoją imprezą do klubu Stara Przepompownia w Ostrowie Wielkopolskim. Gościem specjalnym tej edycji będzie holenderski dj Dave Mayer!
Wydaje w największych i najważniejszych wytwórniach na naszym globie. Grywał w Holandii, Belgi, Wielkiej Brytani, Dubaju czy Singapurze. Program: Dave Mayer (Amsterdam), Deep Infect, Asca


KINO KOMEDA

,,Hotel Transylwania 3″ – animacja, familijny, komedia, USA, 97 min (film grany od 2  do 11 listopada – repertuar na stronie kina Komeda)

Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku – od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.

,,Venom” – akcja, sci-fi, USA, 112 min (film grany od 2  do 8 listopada – repertuar na stronie kina Komeda)

Venom, obcy symbiont, jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela wychodzi z cienia, wchodząc w ciało i osobowość Eddiego Brocka (Tom Hardy). Jako dziennikarz, Eddie próbował zdemaskować niecne działania słynnej firmy Life Foundation, prowadzonej przez naukowca Carltona Drake’a (Riz Ahmed). Przez lata stało się to jego obsesją, zniszczyło mu karierę oraz związek z Anne (Michelle Williams). Kiedy jeden z eksperymentów Drake’a – obcy Venom – scala się z ciałem Brocka, ten otrzymuje nagle supermoce i zdolność robienia wszystkiego, czego tylko zapragnie. Wynaturzony, mroczny, nieprzewidywalny, agresywny Venom w ciele Brocka sprawia, że Eddie próbuje zapanować nad nowymi mocami, choć zauważa też, że są inspirujące i kuszące. Jeden i drugi starają się przejąć kontrolę nad sobą nawzajem i dostać to, czego chcą, coraz bardziej spajając się ze sobą.


WYSTAWY

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawa prac Małgorzaty Lazarek ,,Nakaz wstępu”

w Muzeum Miasta wystawa prac Salvadora Dali ,,Surrealizm to ja” oraz wystawy stałe: ,,Ostrów do 1939 roku”, ,,Salonik dawnych mistrzów Ostrowa”, ,,W kuchni babuni” oraz na parterze ratusza Muzeum 3D ,,Ulicami dawnego Ostrowa. Cafe Muzeum”

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawa prac Małgorzaty Lazarek ,,Teren prywatny”

w Galerii 33 wystawy prac: Joanny Stefańskiej i Andrzeja Macieja Łubowskiego

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa ,,Wielcy Artyści”

w Klubie Stara Przepompownia wystawa prac Wojciecha Kempy (od 8 listopada)

w Caffe Bravo wystawa prac Klaudii Sandeckiej ,,Wielowymiarowo”

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie