CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

 

16 listopada

o godz. 19 w Forum Synagoga 6. Mazel Tov Festival: koncert zespołu Shofar. Bilety: 20 zł 

Zespół Shofar powstał z inicjatywy Raphaela Rogińskiego. Ideą składu jest odnalezienie wspólnego mianownika w tradycyjnej muzyce chasydzkiej i jazzie free, jak i kontynuowanie tradycji muzyki żydowskiej, która dla zespołu jest wciąż żywa. Repertuar zespołu Shofar składa się z tradycyjnej, religijnej muzyki żydowskiej. Podobnie jak komentowanie Tory tak i tu, poprzez muzykę odtwarzane są różne prądy religijności. Dlatego obok chasydzkich nigunów znajdziemy muzykę najstarszego obrządku w synagodze, a obok pieśni kantorów z międzywojnia, muzykę obrządku liberalnego. Na płytę ,,Shofar” w większości składają się utwory z tradycji chasydzkiej.

Skład: Mikołaj Trzaska – saksofon, Raphael Rogiński – gitara, Macio Moretti – perkusja

o godz. 20 w Fanaberia Art Club Dancing in the Dark. Wstęp: 10 zł

Dancing in the Dark – czyli alternatywna potańcówka dla bardziej wymagających…
Muzyczna podróż od new romantic z początku lat 80. przez taneczny hard rock …. do bardziej alternatywnych i mocniejszych ,,chwil” lat 90.

o godz. 20 w Klubie Stara Przepompownia 4 Szmery – The best AC/DC tribute band in Europe. Wstęp: 20 zł – przedsprzedaż i 30 zł – w dniu koncertu

 


17 listopada

o godz. 12.30 i 14.15 w Forum Synagoga 6. Mazel Tov Festival: warsztaty tańca izraelskiego. Wstęp: 10 zł od osoby

Warsztaty prowadzi Monika Leszczyńska – pierwsza polska instruktorka tańca izraelskiego. Prowadzi grupę Snunit od 1998 roku. Współuczestniczyła w tworzeniu grup w innych miastach, przeprowadziła ogromną ilość warsztatów w całej Polsce, od kilku lat współorganizuje międzynarodowe warsztaty w Warszawie i nie tylko. Oddana idei rozpowszechniania tańca izraelskiego.

o godz. 17.30 w Forum Synagoga 6. Mazel Tov Festival: film ,,Humus” – reż. Oren Rosenfeld, Izrael 2016, 70 min
Humus, przepyszny, bogaty w wartości odżywcze, uwielbiany przez Amerykanów superfood, łączy muzułmanów, chrześcijan i żydów na całym świecie. Towarzyszymy Olivierowi, benedyktynowi z Francji, który poszukuje najlepszego humusu, obserwujemy zaciętą walkę o pobicie Rekordu Guinnessa w kategorii „Największej na świecie porcji humusu”… Film pokazywany na 14. Warszawskim Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej.

o godz. 20 w Fanaberia Art Club stand up night: Paweł Reszela i Filip Puzyr. Wstęp: 20 zł

Paweł Reszela – Stand-Up Comedy – jeden z najstarszych stand-uperów w Polsce. W sensie stażu, bo z twarzy jeszcze nie jest taki stary. Wyjątkowe połączenie doświadczenia, młodości i energii na scenie. Na pierwszym miejscu stawia cięty język i ostre żarty.

Filip Puzyr – trójmiejski komik, improwizator i judoka.


18 listopada

o godz. 19 w Klubie Stara Przepompownia stand-up: Wiolka Walaszczyk i Karol Modzelewski. Wstęp: 25 zł – 35 zł

 


19 listopada

o godz. 18 w kinie Komeda Klub Filmowy ,,Na Wolności” zaprasza na film ,,Źle się dzieje w El Royale” –reżyseria: Drew Goddard, thriller, USA, 141 min, bilety: 10 zł

Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale, nie cieszącym się dobrą sławą, na wpół zrujnowanym hotelu nad jeziorem Tahoe, na granicy stanów Nevada i Kalifornia. W ciągu jednej brzemiennej w skutki nocy każdy z nich stanie w obliczu szansy na odkupienie… zanim nie rozpęta się prawdziwe piekło.


21 listopada

o godz. 16.30 i 18.30 w Ostrowskim Centrum Kultury warsztaty kulinarne dla dzieci. Bilety: 15 zł do nabycia w kasie OCK (liczba miejsc ograniczona)

Warsztaty, które poprowadzi edukator żywieniowy i dietetyk, Hubert Pściuk i jego Garnek zdrowia. Na warsztatach pod okiem instruktora dzieci przygotują od podstaw pizzę, która zostanie wypieczona na miejscu. Oczywiście wszystko to ze zdrowych składników.
Dodatkowo dzieci nauczą się jak samodzielnie przygotować makaron.
Wszystkie produkty i akcesoria kuchenne zapewnia organizator.


22 listopada

o godz. 20 w Fanaberia Art Club karaoke

o godz. 20 w Klubie Stara Przepompownia Old Breakout – Tribute to Nalepa. Wstęp: 40-50 zł

Old Breakout to muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu Breakout założonej przez Tadeusza Nalepę – legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych: Józefa Hajdasza, Winicjusza Chrósta, Krzysztofa Dłutowskiego, Tadeusza Trzcińskiego, Zbigniewa Wypycha, Wojciecha Morawskiego. Koncert w Józefowie pod Warszawą 28 września 2013 roku w ramach dorocznego festiwalu Lep na Bluesa spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych, co stało się naturalnym impulsem do nagrania nowej płyty z tekstami znanego poety Bogdana Loebla. Aktualnie zespół opracowuje materiał na kolejną płytę koncertując jednocześnie w Polsce i za granicą.

 


23 listopada

o godz. 17 i 20 w Ostrowskim Centrum Kultury spektakl ,,Jaskiniowcy”

,,Jaskiniowcy” to wyczekiwana, tajemnicza superprodukcja teatralna  w 2018 roku. Najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza – autora takich hitów jak „Atrakcyjny pozna panią”, „Dwie morgi utrapienia” oraz „Basia sama w domu”. Scenariusz i reżyseria: Marek Rębacz. Czas trwania spektaklu: 95 minut. Obsada:
Andrzej Grabowski / Mirosław Zbrojewicz, Tomasz Ciachorowski / Dawid Czupryński, Lech Dyblik / Marek Rębacz, Sławomir Pacek, Marta Chodorowska / Aleksandra Nieśpielak, Katarzyna Grabowska / Dorota Szperlak, Tajemniczy Nieznajomy.

o godz. 20 w Klubie Stara Przepompownia koncert zespołu Bokka. Wstęp: 30-40 zł

Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule Bokka – opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową – nie tylko w skali rodzimego rynku – tożsamość. Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia oraz promowania swojej muzyki, Bokka stała się jednym z najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny alternatywnej.
Rok 2017 formacja spędziła na pracy nad nową płytą. ,,Life On Planet B”, trzeci album w dorobku zespołu, ukazał się 20 kwietnia 2018 roku. Materiał powstał we współpracy z Danielem Walczakiem, który stał się współproducentem wydawnictwa, a wcześniej czuwał nad nagrywaniem m.in. płyt Curly Heads, Dawida Podsiadło czy Grzegorza Hyżego. Album nagrywano w Little Studio w Konstancinie oraz w prestiżowym Custom 34 Studio w Gdańsku. Za miks materiału odpowiada Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół, który zwraca uwagę na pozytywną atmosferę w czasie sesji nagraniowych oraz świetne warunki do pracy. Płyta została zmasterowana w studiu Stardelta w Wielkiej Brytanii, a promują ją utwory „In Love With the Dead Man” oraz „Paper Fuse”.

 


KINO KOMEDA

,,Planeta Singli 2″ – komedia romantyczna, Polska, 119 min (16-17 XI o godz. 17.45 i 20.15, 18 XI o godz. 17 i 19.30, 20-22 XI o godz. 17.45 i 20.15)

Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

,,Klakson i spółka” – animacja, komedia, Malezja,Malediwy, Brunei, 90 min (16-17 XI o godz. 15.45, 18 XI o godz. 15, 20-22 XI o godz. 15.45)

Klakson jest taksówką w wielkiej metropolii zamieszkanej przez auta. Lakier ma nieco zdarty, pod maską czasem coś stuka, ale z reflektorów dobrze mu patrzy. Jak mało kto zna tutejsze ulice, wie z kim trzymać sztamę, a komu lepiej nie wjeżdżać w drogę. Gdy pewna urocza czerwona wyścigówka wpadnie w kłopoty, Klakson będzie musiał stanąć maska w maskę z hersztem gangu wielotonowych ciężarówek, które nie boją się nawet radiowozów. Klakson da z siebie pełną moc, skrzyknie wszystkich blaszanych kumpli i paląc gumy ruszy do boju. Bo gdy ma się odwagę i olej w silniku, niestraszny żaden poślizg.


WYSTAWY

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawa prac Małgorzaty Lazarek ,,Nakaz wstępu”

w Muzeum Miasta wystawa ,,Ostrów w drodze do niepodległości 1918-1921″ oraz wystawy stałe: ,,Ostrów do 1939 roku”, ,,Salonik dawnych mistrzów Ostrowa”, ,,W kuchni babuni” oraz na parterze ratusza Muzeum 3D ,,Ulicami dawnego Ostrowa. Cafe Muzeum”

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawa prac Małgorzaty Lazarek ,,Teren prywatny”

w Forum Synagoga wystawa Kimba Kerner ,,Lantuchy” (do 31 stycznia 2019)

w Galerii 33 wystawy prac: Joanny Stefańskiej i Andrzeja Macieja Łubowskiego

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa ,,Wielcy Artyści”

w Klubie Stara Przepompownia wystawa prac Wojciecha Kempy (od 8 listopada)

w Caffe Bravo wystawa prac Klaudii Sandeckiej ,,Wielowymiarowo”

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie