CO? GDZIE? KIEDY? w Ostrowie Wielkopolskim

30 listopada

o godz. 17 w Ostrowskim Centrum Kultury Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Stowarzyszenia Śpiewaczego LIRA Niewidomych, Słabowidzących i Innych Niepełnosprawnych w Ostrowie Wielkopolskim oraz Zespołu Wokalnego Studio Art-Musica pod dyrekcją Ewy Borowicz-Kasznickiej (MDK). Karty wstępu rozprowadzają członkowie chóru, do nabycia także w biurze zarządu (ul. Wrocławska 22)

o godz. 20 w Fanaberia Art Club andrzejki

 o godz. 20 w Klubie Stara Przepompownia koncert zespołu OK.NO. Wstęp: 30-50 zł

 

o godz. 20 w Ostrowskim Centrum Kultury – Mała Scena w ramach cyklu ,,Śladami Ostrowskich Globtroterów” spotkanie z Kamilem Sierańskim

Agnieszka Janowska zaprasza w podróż Śladami Ostrowskich Globtroterów. Tym razem będzie to podróż rowerowa z Europy do Azji przez Bałkany z Kamilem Sierańskim.


1 grudnia

o godz. 17 i 20 w Ostrowskim Centrum Kultury spektakl ,,Kochanie, wróciłem”

Jeśli w znanym porzekadle „Stara miłość nie rdzewieje“ jest odrobina prawdy, to francuska komedia Kochanie, wróciłem najlepiej tego dowodzi. Severine jest właścicielką dobrze prosperującego paryskiego wydawnictwa i nieco słabiej prosperującego życia osobistego. Ma co prawda atrakcyjnego adoratora, wyluzowanego dorosłego syna, ale co ciekawe w jej życie ponownie wkracza były mąż – skruszony i pełen dobrej woli do pojednania… prawie za każdą cenę. ,,Kochanie wróciłem” to znakomita komedia będąca swoistym lustrem, w którym w przerwach pomiędzy wybuchami śmiechu przeglądamy się my wszyscy – widzowie w teatrze i główni aktorzy w naszym własnym życiu. Reżyseria i scenografia: Tomasz Dutkiewicz. Obsada: Maria Pakulnis, Marta Wierzbicka, Katarzyna Zielińska / Katarzyna Ankudowicz, Jan Jankowski, Grzegorz Pawlak, Marcin Troński / Tomasz Dutkiewicz, Wojciech Wysocki, Bartosz Obuchowicz


6 grudnia

o godz. 19 w Klubie Stara Przepompownia wernisaż wystawy ,,Niezwykłość”

Wystawa malarstwa i rysunku siedmiu artystek: Małgorzaty Dąbrówki, Ewy Helman, Jagody Kaszuby, Magdy Kuczmy, Karoliny Treski, Iwony Trzcińskiej i Barbary Zabłockiej. Oprawa muzyczna wernisażu Bumi Phillips

o godz. 20 w Fanaberia Art Club karaoke


7 grudnia

o godz. 20 w Fanaberia Art Club koncert Administratorr Electro. Bilet: 20 zł

Koncert Administratorra Electro w ramach trasy ,,Przemytnik” promującej trzeci album zespołu pod tym samym tytułem (wyd. Marmolada Records 2018). Administratorr Electro (AE), warszawska formacja alternatywna, która czerpie inspiracje z bogatej tradycji muzyki elektronicznej lat osiemdziesiątych. Zespół powołany został do życia w 2013 r. roku przez Bartosza „Administratorra” Marmola, który poza AE tworzy razem z Lesławem (Komety) projekt Piosenki o Warszawie (Lesław i Administratorr) oraz swoją macierzystą formację Administratorr. Administratorr Electro współtworzą również Paweł Kowalski (bas, chórki, instrumenty klawiszowe) znany z takich formacji jak Stop mi, Latające Pięści, Amarok, oraz Kuba May (perkusja elektroniczna) ,,muzyczny kameleon” będący rytmiczną podporą wielu grup ma polskiej scenie muzycznej. Administratorr Electro wydał do tej pory trzy płyty. Administratorr Electro to również energetyczne i żywiołowe występy na żywo.


8 grudnia

o godz. 20 w Fanaberia Art Club koncert zespołu Świetliki. Bilet: 25 zł przedsprzedaż i 30 zł w dniu koncertu

Świetliki promują bogatą reedycje swej drugiej płyty Cacy Cacy Fleischmaschine. Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. „Ogród Koncentracyjny ”. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów, jak i publiczności. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. „Cacy Cacy Fleischmaschine”. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. „Złe Misie”, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.
W roku 2005 zespół wydał kolejną płytę „Las Putas Melancólitas”, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. „Sromota” to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy. Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.

o godz. 20 w Klubie Stara Przepompownia zawody pole art.

 


KINO KOMEDA

,,Miłość jest wszystkim” – komedia romantyczna, Polska, 130 min (28-29 XI o godz. 17.30, 20, 30 XI o godz. 18, 1 XII o godz. 18, 2 XII o godz. 19.30, 4 XII o godz. 18, 5 XII o godz. 20.30, 6 XII o godz. 18)

Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa” – familijny, fantasy, USA, 100 min 30 XI o godz. 16, 1 XII o godz. 14 i 16, 2 XII o godz. 15, 4-6 XII o godz. 16)

,,The Nutcracker and the Four Realms” to nowy projekt Disneya, który jest interpretacją ,,Dziadka do orzechów” – zarówno baletu Czajkowskiego, jak i opowiadania E.T.A. Hoffmanna. Bohaterką filmu ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie.

,,Bohemian Rhapsody” – biograficzny, dramat, muzyczny, USA, Wielka Brytania, 134 min (30 XI o godz. 20.30, 1 XII o godz. 20:30, 2 XII o godz. 17, 4 XII o godz. 20:30, 5 XII o godz. 18, 6 XII o godz. 20.30) 

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

 


WYSTAWY

w Ostrowskim Centrum Kultury wystawa stała prac Piotra Łopatki „Implication”

w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury wystawa prac Małgorzaty Lazarek ,,Nakaz wstępu”

w Muzeum Miasta wystawa ,,Ostrów w drodze do niepodległości 1918-1921″ oraz wystawy stałe: ,,Ostrów do 1939 roku”, ,,Salonik dawnych mistrzów Ostrowa”, ,,W kuchni babuni” oraz na parterze ratusza Muzeum 3D ,,Ulicami dawnego Ostrowa. Cafe Muzeum”

w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi 10 wystawa prac Małgorzaty Lazarek ,,Teren prywatny”

w Forum Synagoga wystawa Kimba Kerner ,,Lantuchy” (do 31 stycznia 2019)

w Galerii 33 wystawy prac: Joanny Stefańskiej i Andrzeja Macieja Łubowskiego

w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury wystawa ,,Wielcy Artyści”

w Klubie Stara Przepompownia wystawa prac Wojciecha Kempy (od 8 listopada)

w Caffe Bravo wystawa prac Klaudii Sandeckiej ,,Wielowymiarowo”

na rynku wystawa „Sentymentalny portret miasta” oraz „Na granicy imperiów”

w Galerii u Szewca przy ul. Gimnazjalnej wystawa plakatów Józefa Bendziechy

Galeria/Pracownia Artystyczna „UNIKAT” – „Skórka” Agnieszka Lisiak, ul. Kr. Jadwigi 40, tel. 693 614 401

Galeria Autorska Gaworzewski przy al. Słowackiego 17 tel. 62 735 10 13, 500 234 355

w Chacie Regionalnej w Przygodzicach stała ekspozycja dotycząca historii regionu; czynne

poniedziałek – piątek w godz. 8­-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie