Co w najnowszym wydaniu papierowym GAZETY najbardziej OSTROWSKIEJ ?

W najnowszym wydaniu papierowym GAZETY najbardziej OSTROWSKIEJ między innymi:

 

Rusza Ostrowianin Roku 2018

Zaczynamy kolejną edycję plebiscytu o tytuł Ostrowianina Roku. W tym roku przypada szczególna – bo jubileuszowa –  25. edycja najstarszego w  regionie plebiscytu tego typu. Tradycyjnie, wybierać będziemy Ostrowianina Roku oraz Wydarzenia Roku: Społeczne, Sportowe, Kulturalne, Gospodarcze oraz Młody Talent Roku. Przypominamy zasady i zamieszczamy pierwszy kupon, zachęcając do umieszczenia na nim swoich propozycji.

 

Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarte

Ponad 300 odjazdów w ramach 24 linii autobusowych generuje Centrum Przesiadkowe położone między ulicą Wojska Polskiego i Towarową. Na otwarciu Centrum skorzystają nie tylko pasażerowie ostrowskiego MZK, ale także PKS-u, który już od lutego dołączy do lokalnych przewoźników, korzystających z nowej infrastruktury. Kolejnym krokiem ma być zaproszenie przewoźników prywatnych.

 

Drugie życie kamienicy

14 mieszkań w centrum miasta, specjalnie przystosowanych do potrzeb osób chorych, starszych lub samotnych, oddano 4 stycznia do użytku w gruntownie zmodernizowanej kamienicy przy ulicy Wiosny Ludów 28 w Ostrowie Wielkopolskim. Mieszkania wyremontowano ze środków ostrowskiego samorządu. Remont kosztował niemal 2,5 mln zł, z czego prawie 700 tys. zł stanowiła rządowa dotacja.

 

Centrum będzie wizytówka miasta

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska i prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek podpisały w poniedziałek 7 stycznia umowę na dofinansowanie rewitalizacji śródmieścia Ostrowa Wielkopolskiego. Projekt obejmuje modernizację sali sesyjnej na Ostrowskie Centrum Aktywności Lokalnej, modernizację Ogródków Jordanowskich, rewitalizację ciągu ulic od dworca aż do Kolejowej do Wiosny Ludów oraz modernizację amfiteatru w Parku Miejskim i Ogródków Jordanowskich.

 

Podróż z Raszkowa do… Raszkowa 

Któż z miłośników „Trylogii” nie chciałby zobaczyć miejsc, w których Henryk Sienkiewicz umiejscowił na kartach „Ogniem i mieczem” i „Pana Wołodyjowskiego” przygody Heleny Kurcewiczówny, Bohuna, czy Azji Tuchajbeja? Taką niezwykłą okazją mieli niedawno mieszkańcy Raszkowa,  którzy odwiedzili między innymi miejscowość o takiej samej nazwie, ale leżącą na terenie dzisiejszej samozwańczej republiki Naddniestrza.

 

„Beknie” tylko za wandalizm?

Ostrowscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 21-letniego ostrowianina, który jest prawdopodobnym sprawcą szeregu dewastacji budynków prywatnych i obiektów użyteczności publicznej, pokrywając je napisami i symbolami nazistowskimi. Co ciekawe, Adrian P. usłyszał zarzuty – odnoszące się jedynie do uszkodzenia mienia. Podejrzanemu nie zostały postawione zarzuty propagowania ustroju totalitarnego.

 

Przede wszystkim jedność

Przedstawiciele  grupy Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” wzięli udział w Warszawie w II Kongresie Obywatelskich Ruchów Demokratycznych (KORD).

 

Co za dużo, to niezdrowo

Ponad 2 kg dodatków do żywności oznaczonych różnego rodzaju „E” spożywa w ciągu roku przeciętny konsument w Polsce. Produkty spożywcze nafaszerowane są np. konserwantami, przeciwutleniaczami, emulgatorami, czy wzmacniaczami smaku. Tymczasem brakuje właściwego nadzoru nad ich stosowaniem – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli.

 

Samorządowcy noworocznie i jubileuszowo

Jubileuszowe Spotkanie Noworoczne Samorządowców Powiatu Ostrowskiego odbyło się tym razem w Nowych Skalmierzycach. Gospodarzami spotkani byli: starosta Paweł Rajski i burmistrz Nowych Skalmierzyc Jerzy Łukasz Walczak.

 

Nowy ultrasonograf dla szpitala

Nowoczesny aparat ultrasonograficzny trafił na oddział ginekologii ostrowskiego szpitala. Zdaniem fachowców, to najnowocześniejszy aparat tego typu dla ginekologii i położnictwa. Urządzenie kosztowało ok. 300 tys. złotych.

 

GMINA OSTRÓW: Pamięci bohaterów powstania

W Gorzycach Wielkich uroczyście odsłonięto w niedzielę pomnik upamiętniający bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Ta obywatelska inicjatywa, wsparta z budżetu gminy, miała swój początek zaledwie kilka miesięcy temu, podczas jednego z zebrań Rady Sołeckiej.

 

GMINA PRZYGODZICE: Stawki za śmieci w górę

Przygodziccy radni przegłosowali podwyżkę cen za śmieci. Z dniem 1. stycznia 2019 r. w gminie Przygodzice opłaty wzrosły z 10 zł do 15 zł od osoby, w przypadku odpadów segregowanych, i z 25 zł do 35 zł od osoby za odpady niesegregowane.

 

GMINA RASZKÓW: Z Raszkowa do Poznania

Pięćdziesięcioro uczniów z gminy Raszków wyjechało do Poznania, by poznać ofertę instytucji kultury związaną z rocznicą Powstania Wielkopolskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ W PAPIEROWYM WYDANIU GAZETY OSTROWSKIEJ 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie