Cuda na wystawie

Pingwin z łyżeczek, powóz miśkołaja, papuga z plastikowych korków – takie właśnie prace można zobaczyć na wystawie ,,Cuda na kiju”. To pokłosie powiatowego konkursu plastycznego, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

 04_cuda_1

To już jedenasta edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Cuda na kiju”. Plastyczna rywalizacja jest organizowana od lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie z inicjatywy instruktorki Pauliny Dobrzyńskiej. Co roku, jesienią do placówki nadsyłane są prace, które spaja jedno hasło – ,,cuda na kiju”. Zamiarem organizatorów jest to, aby były one nie tylko nietypowe i oryginalne, ale także aby biorące udział w konkursie prace przestrzenne były wykonane z materiałów recyklingowych. – W ten sposób zwracamy też uwagę, że wielu materiałom można nadać drugie życie, choćby właśnie w pracy plastycznej – mówi instruktor plastyki z MDK Jakub Godziszewski, który w tym roku przeprowadził konkurs.

Rozstrzygnięcie odbyło się we wtorek, 16 stycznia, w MDK. Gości: laureatów wraz z nauczycielami powitała szefowa MDK Anna Drobniewska. W sumie na konkurs nadesłano 148 prac, które oceniało troje jurorów: dr Lidia Głazik, Maria Szeląg i Karol Kierzynka. Laureaci równorzędnych 30 nagród i 30 wyróżnień otrzymali nagrody rzeczowe, dla nich także była przeznaczona część wokalna podsumowania konkursu. Na scenie MDK wystąpili uczestnicy zajęć w placówce: wokalistki Izabela Staroń i Patrycja Kryszczak oraz zespół To All Units. Na zakończenie organizatorzy gratulowali także nauczycielom młodych plastyków. Wystawę ,,Cuda na Kiju” można obecnie oglądać w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży w ostrowskim MDK. (hol)

04_cuda_3

 

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie