Czwartki dla LA

W czwartek 22 września zakończył się I etap Czwartków Lekkoatletycznych. Impreza ta skierowana jest dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodszych. W jesiennych zawodach odnotowano w sumie 1200 osobostartów.

IMG_20160917_114141397 LA6

Rozegrano w kolejnych tygodniach 3 rundy pierwszego etapu. Na stadionie ostrowskiej Stali zaprezentowało się około 180 dziewcząt i chłopców którzy zaliczyli w sumie ponad 1200 osobostartów (ilość uczestników x ilość konkurencji w których wzięli udział). Najciekawszym zjawiskiem była największa liczebność uczestników w najmłodszej grupie wiekowej – czwarte klasy i młodsi. Podczas zawodów uzyskano wiele bardzo dobrych rezultatów. Najlepiej punktowali uczestnicy skoku w dal, gdzie dziewczęta wielokrotnie przekraczały granicę 4,00 m. Osobne słowa uznania należą się rodzicom i opiekunom startujących dzieci.

Jeszcze nigdy w historii tej imprezy nie było na trybunach tak dużej liczby BLISKICH – kibicujących swoim pociechom. Słowa uznania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyprowadzają i pomagają w zawodach swoim wychowankom. Szkoda tylko, że dotyczy to nauczycieli z kilku szkół miasta i powiatu ostrowskiego. Niestety są również liczne przypadki nauczycieli, którzy powiadomieni przez organizatorów o imprezie nie przekazują dzieciom informacji, a nawet…. zakazują im udziału.

W imieniu organizatorów słowa podziękowania przekazujemy sponsorom Czwartków Lekkoatletycznych: Urzędowi Miejskiemu w Ostrowie, Enei Akademia Sportu i KS Stal.

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie