Dadzą czadu na rockowo !

Wszystkie znaki na niebie, ziemi i scenie wskazują, że szykuje się znakomita edycja 28. już Przeglądu Wszyscy Śpiewają na Rockowo. Jak zapewnia jury, będziemy się mogli przekonać o wysokim poziomie zgłoszonych zespołów (zamieszczamy pełną listę), a do tego aż dwie rewelacyjne gwiazdy: Marek Piekarczyk w programie akustycznym i Coma na dużej scenie OCK. Jedyna gorsza wiadomość to fakt, że biletów może… zabraknąć, wiec radzimy się pośpieszyć!

11083786_984754994877348_7394405815451835593_n

Historia przeglądu „Wszyscy- Śpiewamy na Rockowo” w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się w 1988 r. Jest to więc jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. Od kilku lat można z pełnym przekonaniem dodać, że również jednym z najlepiej przygotowanych i stojącym na wysokim poziomie organizacyjnym i artystycznym.

 

Warsztaty dla instrumentalistów 

WSnR15_wpilichowski

WSnR15_piekarczyk

Przegląd jest muzycznym konkursem otwartym, w którym mogą brać udział zespoły rockowe z całej Polski, a od 2007 r. również młodzi muzycy z Niemiec oraz Francji. Od kilku lat Przeglądowi towarzyszą również warsztaty dla instrumentalistów. Warsztaty do tej pory prowadzili: Sławomir Małecki – Zdrowa Woda, Leszek Cichoński, Wojciech Hoffmann – Turbo, Krzysztof Misiak, Marek Raduli, Marek Napiórkowski, Beata Polak, Wojtek Garwoliński, Witold Żuromski i Cezary Konrad. W tym roku swoją wiedzą i umiejętnościami podzieli się z młodymi basistami mistrz tego instrumentu, Wojciech Pilichowski.

 

Płyta po przeglądzie

Celem przeglądu jest prezentacja umiejętności warsztatowych i wokalnych młodych muzyków rockowych, konfrontacja różnorodnych postaw twórczych, inspirowanie do poszukiwań artystycznych, wspieranie i weryfikacja młodych talentów oraz umożliwienie sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności na dużej scenie przed liczną publicznością. Nie bez znaczenia jest również fakt, że po każdym Przeglądzie ukazuje się płyta CD, na której zamieszczane są nagrania wszystkich uczestników tej imprezy.

Jest to możliwe dzięki staraniom i pracowitości pomysłodawcy i spirytus movens imprezy, Andrzejowi Dąbrowskiemu. Wydawnictwo jest rozsyłane do najważniejszych periodyków muzycznych i wielu rozgłośni radiowych.

Również i w tym roku Andrzej Dąbrowski ma do przekazania uczestnikom i publiczności sporo dobrych wiadomości.

– Powtarzam to co roku i za każdym razem jest to prawda. Poziom nadesłanych zgłoszeń na przegląd Wszyscy Śpiewamy Na Rockowo był bardzo wysoki. Cieszy mnie, że pod względem stylistycznym były one bardzo różnorodne. Dziwi mnie tylko, że z samego Ostrowa Wielkopolskiego nie zgłosił się ani jeden zespół. Za to, w tym roku, mocno uaktywniła się reprezentacja Kalisza – zauważa Andrzej Dąbrowski.

Jego zdaniem, ostrowska impreza zaznaczyła swoją obecność na niwie ogólnopolskiej, bo zgłoszenia napłynęły z najodleglejszych zakątków kraju. – Wybór 12 zespołów z nadesłanych, ponad 30 zgłoszeń, był bardzo trudny. Mam jednak nadzieję, że zespoły, które się zakwalifikowały, zapewnią wyśmienitą muzyczną ucztę. Zalecam i polecam wszystkim wybranie się na przesłuchania konkursowe.

Okazuje się bowiem, że są to właśnie od ostrowskiego WŚnR, niektóre kapele zaczynają swoją ogólnopolską karierę. Wystarczy wspomnieć XIII W SAMO POŁUDNIE. Zanim pojawili się w tych wszystkich telewizyjnych Talent Show, najpierw dwukrotnie gościli na scenie OCK w 2012 (III miejsce, nagroda publiczności) i 2013 roku (I miejsce, nagroda publiczności). Jestem przekonany, że i w tym roku też pojawi się kilka „muzycznych perełek” – przekonuje juror.

Szykujcie nogi i gardła na prawdziwą muzyczna ucztę dla tych, którzy kochają rocka w każdej postaci!

Jarosław Wardawy

 

WSnR15-af@

WSnR15_coma

 

PROGRAM

PIĄTEK, 10 kwietnia 2015 – Ostrowskie Centrum Kultury

14.30-15.00 – rejestracja zespołów (Centrum Informacji Kulturalnej OCK)

15.00-18.00 –losowanie kolejności występów, przesłuchania konkursowe (Duża Scena)

18.00- Spotkanie Promocyjne Książki „Zwierzenia Kontestatora”, Biblioteka Publiczna

16.00-18.30 – warsztaty gitary basowej z Wojtkiem Pilichowskim

20.30 – koncert Marek Piekarczyk Akustycznie (Mała Scena)

 

 

SOBOTA, 11 kwietnia 2015 – Ostrowskie Centrum Kultury

9.30-10.00 – rejestracja zespołów konkursowych (Centrum Informacji Kulturalnej OCK)

10.00-14.00 – losowanie kolejności występów, przesłuchania konkursowe (Duża Scena)

10.00-12.30 – warsztaty gitary basowej z Wojtkiem Pilichowskim

15.00-17.30 – warsztaty gitary basowej z Wojtkiem Pilichowskim

18.00 – ogłoszenie werdyktu jury i koncerty Laureatów (WŚnR 2015 i 2014)

20.30 – koncert zespołu COMA

 

Lista zespołów zakwalifikowanych na tegoroczny przegląd WSZYSCY ŚPIEWAMY NA ROCKOWO 2015 w Ostrowie Wielkopolskim:

 

Dzień 1:

GRUBE RYBY_Kalisz

HAIKU_Kalisz

HIT’ N RUN_Kalisz

OUTBREAK_Rawicz

RED SCALP_Pleszew

ZBRODNIA IKARA_Kalisz

 

Dzień 2:

DRAW THE LINE_Wrocław

DROP_Warszawa

Omni mOdO_Poznań

OSTATNI W RAJU_Kraków

SOUL_Jarocin

STREAM_Kędzierzyn Koźle

 

Lista rezerwowa:

DYABEU_Niemodlin

NO WAY_Krotoszyn

SHIMA_Chybie

SIDE EFFECT_Kadzidło

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie