Dawnych samochodów czar

Ponad 50 samochodów wzięło udział w Ostrowskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Imprezę już po raz szesnasty zorganizował Automobilklub Ostrowski. Głównym punktem imprezy była prezentacja przed ostrowskim ratuszem.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już w piątkowy wieczór załogi zjechały się do bazy rajdu, która tym razem mieściła się w hotelu Borowianka w Ostrowie. Organizatorzy przygotowali dla nich powitalnego grilla. Nazajutrz, po śniadaniu i odprawie, nastąpił start do liczącej około 90 kilometrów trasy. W godzinach popołudniowych auta dotarły na ostrowski Rynek, gdzie poszczególnym modelom z bliska mogli przyjrzeć się mieszkańcy. Przyjechały zabytkowe auta osobowe, ale także motocykle, a nawet wiekowy i sprawny wóz strażacki. Miłośnicy pięknych aut z przyjemnością pozowali do zdjęć. Przeprowadzono tam również Konkurs Elegancji o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – Ostrów na co dzień żyje kulturą i sportem, natomiast dziś stał się światową stolicą elegancji. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Trzeba było ocenić zarówno elegancję samochodu, jak i załogi. Obrady trwały dość długo – powiedziała wiceprezydent Ostrowa Ewa Matecka, która wręczyła puchary. Zwycięzcą konkursu została załoga nr 25 – Wojciech Kudela i Krzysztof Przybylski jadąca Mercedesem Benz R 107 z roku 1972. Druga była załoga nr 12 – Zbigniew i Michał Majewscy, a na trzecim miejscu uplasowała się załoga nr 22 – Artur i Antoni Witkowscy. Słowa uznania należą się z pewnością wszystkim właścicielom samochodów, które wzięły udział w tegorocznym rajdzie.

 

 

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie