Diecezja Kaliska ma biskupa pomocniczego

O. Łukasz Buzun, przeor klasztoru jasnogórskiego, będzie biskupem pomocniczym diecezji kaliskiej. Decyzję Papieża Franciszka przekazała Nuncjatura Apostolska.

Biskup

W sobotę, 5 lipca, paulin o. dr Łukasz Buzun został ustanowiony biskupem pomocniczym diecezji kaliskiej. Tego samego dnia przybył do Sanktuarium św. Józefa, gdzie został powitany przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. – Radujemy się z faktu, że diecezja otrzymuje nowego biskupa, o którego modliliśmy się. Wierzymy, że Duch Święty, namaszczając go swą sakramentalną mocą, uczyni go czytelnym znakiem Pana Boga. Ufamy, że Ksiądz Biskup Nominat wychowany przy Matce Bożej Częstochowskiej, przychodząc na służbę do Świętego Józefa Kaliskiego, będzie umacniał naszą wiarę, prowadził nas w ziemskim pielgrzymowaniu oraz wzajemnej miłości i jedności ku wyżynom niebieskim – napisał w liście ordynariusz diecezji kaliskiej. Święcenia biskupie o. Łukasz Buzun otrzyma na Jasnej Górze w sobotę, 16 sierpnia, o godz. 11.00.

O. Łukasz Buzun urodził się 26 lutego 1968 roku w Korycinie (archidiecezja

białostocka). Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Ojców Paulinów uzyskując tytuł magistra teologii. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1996 roku w Częstochowie. Po święceniach przez 9 lat posługiwał w parafii prowadzonej przez ojców paulinów w Wieruszowie, na terytorium naszej diecezji, a jednocześnie studiował teologię duchowości i doktoryzował się na UKSW w Warszawie. Przez 3 lata pełnił funkcję podprzeora klasztoru jasnogórskiego, a 2 kwietnia 2014 roku został wybrany przeorem.

Ewa Kotowska-Rasiak

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie