Dla tych, co kochają muzykę. Ognisko muzyczne przy ZSM zaprasza

Rusza kolejny, dziesiąty już, sezon nauki w Ognisku Muzycznym przy Zespole Szkół Muzycznych  im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie organizacyjne odbędzie się już we wtorek, 4 września, o godzinie 18.00,  w sali koncertowej szkoły muzycznej.

 ognisko okFoto: Każdy rok nauki podopiecznych Ogniska Muzycznego kończy koncert galowy. Foto: (jw)

 

 

Ognisko Muzyczne powstało z inicjatywy Roberta Matuszewskiego, dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych, który do współpracy zaprosił Stowarzyszenie „Strefa Kultury”.

Podczas dziewięciu lat działalności w zajęciach Ogniska brały udział zarówno bardzo małe dzieci, jak również młodzież, a nawet dorośli, którzy chcieli w ten sposób zrealizować swoje marzenia o graniu na instrumencie. Wszyscy trafiają w ręce fachowców, którzy uczą ich zarówno grania, jak i teorii muzyki.

W tym roku zajęcia Ogniska Muzycznego będą prowadzone w klasach: gitary (Rafał Dankiewicz), fortepianu (Monika Schusser i Łukasz Kryjom), perkusji, instrumentów perkusyjnych (Bartosz Bindel i Andrzej Ehlert), skrzypiec (Krystyna Rusek), wokalu (Irmina Mądry), a teorii uczyła będzie Wiesława Lipińska. Wszyscy nauczyciele to doświadczeni fachowcy i wieloletni praktycy. 
Fachowcy podkreślają, że nauka muzyki niesie ze sobą wiele więcej korzyści, niż posługiwanie się instrumentem. Muzykowanie wyostrza koncentrację, bo podczas grania mózg działa na najwyższych obrotach, angażując do tego obie półkule. Granie uczy cierpliwości, gdyż poprawne wykonanie to efekt wielu prób, a każda kolejna zbliża do doskonałości. Grając rozwija się również zdolność zapamiętywania i kreatywność. Nie wszyscy wiedzą, że granie rozwija zdolności językowe. Wrażliwy słuch pozwala na łatwiejsze rozróżnianie fonetyki języków obcych poprzez lepsze zapamiętywanie intonacji i melodii języka obcego. Inaczej mówiąc, grając szybciej uczy się języków obcych. Wreszcie granie uczy odpowiedzialności i rozwija umiejętności manualne.

Nauka w ognisku jest płatna. O wszystkich szczegółach można się dowiedzieć podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się we wtorek, 4 września, o godzinie 18.00,  w sali koncertowej szkoły muzycznej przy alei Słowackiego. Zapisy będą możliwe również po terminie zebrania, przez cały rok szkolny.  (jw)

ognisko zakończenie

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie