Dług Wagonu zmniejszony o połowę

Niemal wszyscy najwięksi wierzyciele EKK Wagon w Ostrowie Wielkopolskim zgodzili się na redukcję o połowę swoich należności wobec ostrowskiej spółki. Jeśli ta decyzja zostanie zatwierdzona przez sąd, otworzy to możliwości dalszej restrukturyzacji przechodzącej duże kłopoty finansowe, spółki. 

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jak już informowaliśmy, Wagon był drugą firmą w Polsce, wobec której wdrożono postępowanie sanacyjne, za zgodą sądu gospodarczego. W Wagonie jest powołany zarządca sądowy, który czuwa nad realizacją projektu sanacyjnego. Sąd powołał też do Rady Wierzycieli przedstawicieli ZUS-u, Urzędu Skarbowego, miasta, zakład ubezpieczeń i starostwo powiatowe.

Spółka kilkakrotnie w ostatnich latach zmieniała właściciela. Stosunkowo niedawno dotychczasowy właściciel Andrzej Świerczek pozbył się kontrolnego pakietu udziałów na rzecz spółki Belveder, zarejestrowanej w Baranowie pod Poznaniem. Jej powiązania własnościowe są dość skomplikowane. Jak ustaliliśmy, właścicielem Belvedere jest firma Elbudprojekt, kontrolowana z kolei przez Krzysztofa Śmiglaka. Obecnie, Belveder jest właścicielem ok. 80 % udziałów ostrowskiej spółki o wartości 39 mln 691 tys. zł, a niemal 20 % udziałów o wartości 9 mln 920 tys pozostało w rękach Andrzeja Świerczka.  

Nowy właściciel chce restrukturyzować przechodząca duże kłopoty finansowe, spółkę. Aby jednak restrukturyzacja była możliwa, Rada Wierzycieli musiała zatwierdzić plan, zakładający między innymi redukcję największego zadłużenia wobec instytucji o 50 %. Tak właśnie się stało. Dzięki temu, zadłużenie Wagonu może zostać drastycznie zmniejszone, z ok. 118 mln zł do ok. 60 mln zł. (…)

WIĘCEJ W WYDANIU PAPIEROWYM GAZETY OSTROWSKIEJ 

 

 

Jedna Odpowiedz to "Dług Wagonu zmniejszony o połowę"

  1. Z7 napisał(a):

    A złodzieje, którzy doprowadzili Wagon do upadku nadal na wolności. Więcej – na dyrektorskich posadkach w innych firmach……Kiedy pewien wiejski pastuch odpowie za to w czym uczestniczył (WSI)?

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie