Tak się bawił Odolanów

Już po raz 22. Odolanów hucznie świętował Dni Miasta. I choć program niewiele różnił się, oprócz nazwisk zaproszonych gwiazd estrady, od poprzednich lat, to zabawa była przednia, a frekwencja wysoka.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Świętowanie rozpoczęto już w piątek, który od jakiegoś czasu stał się dniem dla młodszej części publiczności. To głównie dla niej przygotowano pokaz tanecznych  grup hip-hopowych z terenu miasta i gminy Odolanów oraz koncert utrzymującego się w tej stylistyce artysty B.R.O. Całość uzupełniła muzyka klubowa grana przez dj-ów oraz koncert Adriana Mamysa.

To była jednak tylko przygrywka do dużej imprezy rozpoczynającej się w sobotę. Główna scena stanęła w tym samym od kilku lat miejscu, na dużym wybetonowanym placu, na tyłach rynku. Sam rynek okazał się już bowiem za ciasny, żeby pomieścić wszystkich chętnych do zobaczenia przygotowanych atrakcji. W sobotę atrakcje odbywały się jednocześnie w kilku miejscach. Podczas gdy akwenem wodnym trwały zawody wędkarskie, rozpoczęły się zmagania szachistów i warcabistów, a młodzież sprawdziła swój spryt i wiedzę w grze miejskiej. Po południu uroczyście obchodzono jubileusz XX-lecia lokalnego „Dzwonka Odolanowskiego”, a na stadionie rozegrano turniej piłki nożnej o puchar burmistrza Odolanowa.

W czasie Dni Odolanowa nie zabrakło też ostrowskich akcentów. Ważnym punktem Dni Odolanowa była tradycyjna wystawa plastyczna. Tym razem swoje prace zaprezentował odnoszący ostatnio coraz większe sukcesy, ostrowski malarz Krzysztof Ryfa. Jednym ze składających na scenie życzenia miastu i burmistrz Ewie Dziubce był prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Jarosław Urbaniak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najważniejszym miejscem, w którym działy się najciekawsze rzeczy, była jednak główna scena i teren wokół niej. To tam zaprezentowano wojskowe i zabytkowe samochody, które później stacjonowały na terenie wokół placów zabaw, tam swoje umiejętności prezentowali kick boxerzy z odolanowskich klubów. Przede wszystkim jednak, na głównej scenie prezentowali się zaproszeni artyści. W sobotę schodzącej się dopiero publiczności zaprezentowała się grupa Pod Budą. Krakowski duet Andrzej Sikorowski – Anna Treter, wsparty sekcją instrumentalną, przypomniał chyba swoje wszystkie znane i lubiane ballady.

Wszyscy czekali jednak na gwiazdę wieczoru, którą był oczywiście zespół Golec uOrkiestra. Bracia Golcowie powrócili do Odolanowa po dziewięciu latach w dobrym stylu. Mocno rozbudowane, oparte na perfekcyjnej sekcji dętej, instrumentarium, w którym nie brakowało oryginalnych instrumentach góralskich, pokazało, że bracia poważnie traktują swój występ. Doskonale brzmiący zespół zaprezentował się w przekrojowym repertuarze, w którym nie zabrakło nowości, ale jego podstawą były znane lubiane hity sprzed paru lat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sobotnie świętowanie zakończyła zabawa taneczna z zespołami Feniks i Paradise.

Niedziela była na Dniach Odolanowa bardziej uroczysta i nieco leniwa. Rozpoczęła się tradycyjną mszą świętą za mieszkańców gminy i miasta Odolanów, po której rozpoczął się blok gier, zabaw i konkursów przy dużej scenie. Mieszkańcy i licznie zaproszeni goście mieli okazje wysłuchania koncertu Odolanowskiej Orkiestry Dętej. Duże zainteresowanie wzbudziły też pokazy przed główną sceną. Najpierw swoje umiejętności zaprezentowali antyterroryści z Ośrodka Szkoleń Specjalnych Straży Granicznej w Lubaniu, a po nich w akcji ratowniczej z użyciem ciężkiego sprzętu zaprezentowali się gminni strażacy.

Odolanow_9

Również niedziela obfitowała w koncerty na dużej scenie. Odolanowskiej publiczności przypomniał się nieobecny na niej od kilku lat znany i lubiany Andrzej Cierniewski. Muzyczną „wisienką na torcie” była Patrycja Markowska z zespołem. Dynamiczna wokalistka wciągnęła do zabawy publiczność, udowadniając, że warto było ją zaprosić.

Tekst: Jarosław Wardawy, foto: (jw) i UMiG Odolanów

Czytaj również w papierowym wydnaniu Gazety Ostrowskiej 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie