Dobre wieści dla w sprawie terenów za tzw. „starą parowozownią”

Wiele wskazuje, że po wielu latach dyskusji na ten temat miasto kupi tereny za tzw. „starą parowozownią”, by przeznaczyć je na cele rozbudowy bazy sportowej. Prezydent Beata Klimek podpisała niedawno list intencyjny w tej sprawie. 

 

parowozownia

 Foto: Czy takie widoki na terenach za „starą parowozownią” odejdą szybko w zapomnienie? 

 

– Bardzo się cieszę, że mogę poinformować o wykonaniu w tej sprawie kolejnego kroku – o podpisaniu listu intencyjnego. Porozumienie to określa chęć zbycia terenu przez właściciela, a z drugiej strony chęć jego nabycia przez miasto. Ustalona została również kwota tej transakcji oraz forma płatności. Mamy zatem zielone światło do starań o wymarzony kompleks piłkarski w naszym mieście. Kolejnym ruchem będzie wystąpienie do Rady Miejskiej o zakup tego terenu – napisała w poniedziałek na swoim facebooku prezydent miasta.

 Jak mówi właściciel gruntu, o jego sprzedaży rozmawia z władzami miasta już od dziesięciu lat i ciągle były to rozmowy bezowocne. Do tej pory nie została wykonana wycena tych działek.

– Głęboko wierzę, że nasze dzisiejsze porozumienie istotnie przyczyni się do powstania w Ostrowie nowoczesnego kompleksu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Zrobiliśmy krok w dobrym kierunku – przekonuje prezydent miasta.

 – Na pewno nie wykonamy żadnej inwestycji bez porozumienia z klubem Ostrovia 1909, który teraz wykorzystuje teren do treningów. To miejsce doskonale nadaje się na cele sportowe, treningowe czy szkoleniowe– mówi prezydent miasta. (jw)

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie