Doroczny koncert kolęd w konkatedrze

Od ,,Dzisiaj w Betlejem” rozpoczął się doroczny koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego w ostrowskiej konkatedrze. Występ zespołu kierowanego przez Janusza Lipińskiego przyciągnął publiczność.

02_nauczycielski_=3

Styczniowy koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego to już tradycja, której zadość stało się w minioną niedzielę, 7 stycznia. 45 chórzystów wykonało znane kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. Nie tylko jednak te polskie. Dyrygent Janusz Lipiński zdecydował włączyć do blisko półtoragodzinnego repertuaru także zagraniczne utwory. W pierwszej części koncertu publiczność, która tłumnie przybyła do ostrowskiej konkatedry, usłyszała m.in. ,,Gdy się Chrystus rodzi”, ,,Przybieżeli do Betlejem”, ,,Lulajże Jezuniu” czy ,,Gdy śliczna panna”, a w drugiej – sześć kolęd zagranicznych: dwie angielskie, starocerkiewną, austriacką, francuską oraz ,,Adeste Fideles”. Z chórzystami występowała także solistka Katarzyna Wieczorek, poznanianka, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, a akompaniował jej pianista Łukasz Kryjom, absolwent ostrowskiej szkoły muzycznej i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncert, prowadzony przez Aleksandrę Kiełb-Szawułę, został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, która oczywiście domagała się bisu. Na zakończenie chórzyści wspólnie z ostrowianami wykonali kolędę ,,Bóg się rodzi”. – W tym roku w nasz repertuar włączyliśmy także kolędy zagraniczne. Za rok natomiast chciałbym nieco zmienić formułę występu – może uda nam się zaproponować ostrowianom koncert wokalno-instrumentalny w konwencji klasycznej, oczywiście z repertuarem kolędowym – zdradza plany na przyszły rok dyrygent Chóru Nauczycielskiego Janusz Lipiński. (hol)

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie