Drugi etap w toku

Piętnasty plebiscyt na „Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Południowej Wielkopolski w 2014 roku”, trwa od kilkunastu dni.  Tak jak się można było tego spodziewać, do  naszej redakcji spływają kupony. Przypomnijmy, że organizatorami jubileuszowego wydania plebiscytu są jego pomysłodawcy: „Gazeta Ostrowska” oraz Telewizja Kablowa „Proart”.

SONY DSC

Plebiscyt gazety i telewizji to najbardziej prestiżowa tego typu impreza w południowej Wielkopolsce. Jest już ona  organizowana po raz piętnasty  bez przerwy.  A z roku na rok przybywa nam większa rzesza glosujących. Dodatkowo wszyscy sportowcy działacze oraz trenerzy zawsze w superlatywach wypowiadają się o tym plebiscycie. Trudno się temu dziwić, kiedy przez kolejne edycje budowana była marka plebiscytu. – W trakcie pierwszej jego edycji nikt z nas, jego pomysłodawców, nie przypuszczał, że będzie on tak popularny. Pamiętam, jak w kolejnych latach, kolejni sportowcy, działacze i trenerzy wypowiadali się o nim bardzo pochlebnie. To miłe, bowiem widać, że nasza praca nie poszła na marne – mówi Grzegorz Glubiak, jeden z pomysłodawców plebiscytu.

Co  ciekawe, przez lata plebiscyt ewaluował i się rozwijał. – To już sporo czasu. Dopiero niedawno uświadomiłem sobie, że teraz organizujemy plebiscyt po raz piętnasty – dodaje Sławomir Majusiak, prezes „Gazety Ostrowskiej”. I tak w przeciągu 15 lat przewinęło się przez plebiscyt sporo sportowców i to bardzo utytułowanych. Wystarczy wspomnieć takich zawodników jak – żużlowiec Tomasz Jedrzejak czy koszykarze: Dariusz Parzeński, Zoran Sretenović, Wojciech Szwarski, Jacek Krzykała czy Jerry Hester.

Dwa etapy

Tak jak w latach poprzednich i tym razem konkurs będzie miał dwuetapowy przebieg. Rokrocznie w gronie nominowanych znajduje się znacznie więcej działaczy, trenerów oraz sportowców.  Dodatkowo aż do końca pierwszego etapu będzie można zgłaszać swoich kandydatów.  –  W ten sposób chcieliśmy spełnić oczekiwania kibiców sportowych i nie tylko. Po prostu każdy będzie miał teraz większy wybór. Także i środowisko sportowe będzie jeszcze bardziej wyróżnione. Poza tym praktycznie do polowy stycznia można zgłaszać swoich kandydatów  – mówił Bartosz Karasiński, dziennikarz telewizji „Proart”.

Terminy glosowania

Do 18 stycznia będzie trwał pierwszy etap plebiscytu. Wówczas to kibice wytypują dziesięciu najlepszych sportowców oraz po trzech działaczy i trenerów, którzy znajdą się w wielkim finale.

To właśnie z tego grona w drugim etapie konkursu, który będzie trwał do końca  5 lutego, zostanie wybrany zwycięzca, najlepszy trener i najlepszy działacz. O tym, kim oni będą, zdecydują kibice. A  że mają oni zawsze swoich faworytów, to można się spodziewać sporego zainteresowania.

 

Rozstrzygnięcie XV Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Południowej Wielkopolski nastąpi w trakcie tradycyjnego, dziewiętnastego już Balu Centry, który w tym roku odbędzie się w sobotę, 7 lutego. Organizatorzy, działacze ostrowskiej Centry, jak co roku przygotowują wiele atrakcji w trakcie tego balu.

 

 

Nominacje do tytułu najlepszego sportowca otrzymali:

 

Działacze:

Krystiana Drozd  – Stal Ostrów Wlkp.

Radosław Torzyński   – Centra Ostrów Wlkp.

Grzegorz Muss – wiceprezes Centry Ostrów Wlkp.

Jan Lisiecki – Piast Kobylin.

Mariusz Kwiecień  – TP Ostrovia 1909

Mirosław Wodniczak  – ŻKS Ostrovia

Włodzimierz Szymanowski  – TS Ostrovia

Jan Harlak – Raszkowski LKTS

Robert Strzelczak – LKS Tajfun Ostrów Wlkp.

Marek Śliwiński – KPR Ostrovia

Andrzej Latusek – PKS Wiraż Ostrów Wlkp.

Dariusz Rozum – Towarzystwo Atletyczne Rozum

Jacek Urbaniak – LKS Gorzyczanka Gorzyce Wielkie

Grzegorz Szubert – Wierzbno

Witold Olejniczak – KS Maraton Ostrów

Lech Pauliński – zapasy  Krotoszyn

 

Trenerzy:

Grzegorz Dzikowski – ŻKS Ostrovia

Mikołaj Czaja   – Stal Ostrów Wlkp.

Marek Wojtasiak – Centra Ostrów Wlkp.

Witold Rojek  – KPR Ostrovia

Rafał Stempniak – KPR Ostrovia

Kasper Smektała – TS Ostrovia

Tomasz Sroka – CENTER-Team Odolanów

Piotr Konstanciak  – TP Ostrovia 1909

Sylwester Urbaniak – Tajfun Ostrów Wlkp.

Tomasz Główka – UKS Basket Ostrów

Andrzej Suski – Olimpijczyk Ostrów

Mariusz Nowak  – Salos Ostrów

Marek Walczak – Stal Ostrów

Józefina Nowaczyk – Białe Tygrysy Jarocin

Radosław Radomski – Raszków – boks

 

 

Sportowcy

Bartosz Grabowski –  Wiraż Ostrów

Marcin Kołata – Wiraż Ostrów

Michał Wachowski – siatkówka – Salos Ostrów

Błażej Kordylewski – Salos Ostrów

Julia Dutkiewicz  KS Stal – lekkoatletyka

Ewa Rosiak – KS Stal – lekkoatletyka

Weronika Kowal – KS Stal – lekkoatletyka

Aron Rozum – TA Rozum – sumo

Michał Kucharski –  Centra Ostrów

Mariusz Olejniczak – KS Maraton Ostrów

Jakub Michalski – Centra Ostrów

Damian Czech  – TP Ostrovia 1909

Michał Giecz   – TP Ostrovia 1909

Tomasz Kempiński – TP Ostrovia

Damian Błaszczyk – TP Ostrovia

Tomasz Ochońko  –  KS Stal

Tomasz Andrzejewski – KS  Stal

Adrian Suliński – KS Stal

Jakub Tomczak   – KPR Ostrovia

Arkadiusz Galewski – KPR Ostrovia

Ksawery Gajek – KPR Ostrovia

Magdalena Parysek – TS Ostrovia

Karolina Kaczmarek  – TS Ostrovia

Nicklas Porsing  – ŻKS Ostrovia

Jakub Pilarski –  tenis –  Tajfun Ostrów Wlkp.

Michał Grzesiak  – CENTER-Team Odolanów  – kickboxing

Miłosz Fluder – CENTER-Team Odolanów  – kickboxing

Norbert Olek – Guerrier Akademia Sztuk Walki

Piotr Kuźma  – UKS  Hitotsu Ostrzeszów  –  karate

Paweł Małkus – RLKTS Raszków

 

 

 

 

Kupony w gazecie

Kupony, poprzez które można głosować, drukowane są w wydaniach poniedziałkowym i środowym „Gazety Ostrowskiej”. Po ich wypełnieniu należy je dostarczyć do redakcji lub wysłać pod adresem: „Gazeta Ostrowska”, ul. Kolejowa 5, 63–400 Ostrów Wlkp. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody, które rozlosowane zostaną na zakończenie sportowego plebiscytu. Zapraszamy do wypełniania i przysyłania kuponów.

 

Jak głosować?

Sportowiec, umieszczony na pierwszym miejscu na kuponie, otrzymuje 10 punktów. Pozostali mniej – w zależności od miejsca. Podobnie punkty otrzymują trenerzy i działacze – punktacja zaczyna się od 3 punktów. Na kuponie nie trzeba skreślać wszystkich kandydatów. Wszystko zależy od głosującego. Na wypełniających kupony czeka atrakcyjna nagroda, która wylosowana zostanie po zakończeniu plebiscytu.

 

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie