Dzień pełen kolei

Już po raz dwunasty mieszkańcy naszego miasta i powiatu oraz goście wzięli udział w Ostrowskich Dniach Techniki Kolejowej. Podobnie jak w latach ubiegłych głównym organizatorem imprezy był oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mimo, iż dwunasta edycja miała skromniejszą oprawę, to jednak nie zabrakło różnych atrakcji. Impreza stanowiła doskonałą okazję do przypomnienia roli, jaką kolej odegrała w historii miasta i regionu. Jak zawsze zobaczyć można było wystawę taboru czy Izbę Tradycji z licznymi pamiątkami. Chętni mogli wziąć udział konkursach wiedzy i wyścigu drezyn. Tegoroczny pociąg specjalny został zorganizowany dzięki uprzejmości SKPL. Jechał on na trasie Ostrów Wielkopolski – Antonin – Ostrów Wielkopolski. Jednak główną niespodzianką i atrakcją imprezy był zespół ED78 Impuls, którego prezentowała ekipa POLREGIO. Załoga ta dumnie prezentowała swój pojazd, a zwiedzający mogli zasiąść w kabinie maszynisty i pod czujnym okiem instruktora poznać szczegóły jednostki. Wielu chętnych było do obejrzenia makiety kolejowej mieszczącej się w siedzibie oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji przy ulicy Wojska Polskiego (w budynku basenu przy III Liceum Ogólnokształcącym). Przy okazji warto przypomnieć, że makieta ta jest dostępna nie tylko od święta, ale w każdą niedzielę.

– W tym roku zabrakło niestety wśród nas naszego wspaniałego kolegi Marka Płóciennika, założyciela i długoletniego kustosza Izby Tradycji, która teraz rok po jego śmierci przyjęła jego imię – powiedzieli organizatorzy XII Ostrowskich Dni Techniki Kolejowej.

Ponieważ pogoda dopisała, frekwencja była bardzo wysoka. Wielu mieszkańców wybrało się na całymi rodzinami. Na imprezie obecni byli również przedstawiciele stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Neptun oraz Komendy Powiatowej Policji.

Tegorocznym głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji – Oddział w Ostrowie Wielkopolskim, a pomocą służył działający w naszym mieście Klub Miłośników Kolei.

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie