Dzień Regionalny w Sieroszewicach

„Ołobok – perła Gminy Sieroszewice” to hasło IV Dnia Regionalnego. Odbył się on w Zespole Szkół w Sieroszewicach.

gmina_s_olobok

Podczas tegorocznego spotkania uczniowie przybliżyli historię Ołoboku. W konkursie wiedzy o tej miejscowości zorganizowanym w formie „Teleturnieju 1 z 10” rywalizowały drużyny dwuosobowe z klas gimnazjalnych. Kolejny konkurs dotyczył rozpoznania ze zdjęcia obiektów znajdujących się w Ołoboku. Spotkanie w ramach Dnia Regionalnego było też okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów: plastycznego, fotograficznego i przestrzennego na najciekawszą makietę kościoła ołobockiego. Spotkanie uświetniły występy artystyczne gimnazjalistów.

Na Dzień Regionalny przybyli goście specjalni z Ołoboku. Zebrani w Zespole Szkół w Sieroszewicach mogli podziwiać występ taneczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ołobok” działającego pod kierunkiem Heleny Saranek oraz posłuchać koncertu Orkiestry Dętej „Ołobok” pod batutą Stanisława Jarosika. Organizatorkami IV Dnia Regionalnego były nauczycielki: Anna Banasiak, Małgorzata Kupijaj i Katarzyna Maj, a oprawą plastyczną zajęła się Ilona Mędykowska. (rw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie