,,Dziewiątka” na Erasmusie

 Lukovit, miasto w Bułgarii, było celem wyjazdu uczniów z ostrowskiej ,,Dziewiątki”. Szkoła przystąpiła właśnie do Programu Erasmus+.

 

bty

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim przystąpiła do Programu Erasmus+ i uruchomiła pierwszą mobilność. A wszystko to dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. – W ramach Programu Erasmus + realizowany będzie projekt pod nazwą ,,Health Education and Learning (HEAL)”, który ma zostać wdrożony w ciągu najbliższych dwóch lat. W jego realizację zaangażowani są uczniowie i nauczyciele z SP9, a także partnerzy z Włoch, Bułgarii, Grecji, Litwy oraz Turcji – wyjaśnia dyrektorka SP9 Justyna Uciechowska. – Współpraca w ramach realizowanych działań koncentruje się na sześciu płaszczyznach. Dla SP9 priorytetem jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, w oparciu o odpowiednio zbilansowaną dietę – dodaje szefowa ,,Dziewiątki”.

Pierwszy wyjazd w ramach projektu odbył się do bułgarskiej szkoły – koordynatora projektu – a dokładnie do małego miasteczka Lukovit, w środkowej części kraju, około 120 km od stolicy Sofii. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas siódmych i szóstych wraz z opiekunami – Ewą Sobczak i Urszulą Kupczyk. Na miejscu zwiedzano m.in. Sofię, a w miejscu docelowym – Lukovit – zostali powitani występami,  tańcami, piosenkami. W ramach programu uczestnicy brali udział m.in. w projekcie edukacyjnym dotyczącym sposobów przekazywania emocji, wiedzy i myśli, nauczyciele natomiast w konferencji pedagogicznej. Wszyscy uczestnicy projektu – z Polski, Bułgarii, Grecji, Włoch, Litwy i Turcji – komunikowali się w języku angielskim.

W tym roku szkolnym odbędą się jeszcze dwie wizyty. Pierwsza z nich – w marcu 2019 r. – będzie miała miejsce w greckiej szkole, a druga – w maju 2019 r. – w placówce litewskiej. Po raz kolejny wezmą w nich udział uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 9. W kolejnym roku szkolnym 2019/2020 zaplanowane są wyjazdy do Turcji, Włoch, Bułgarii. Ostrowska ,,Dziewiątka” też będzie gościć partnerów projektów.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie