Ekologiczne nagrody od MZO

Tegorocznym majOSTaszkom towarzyszyła seria konkursów ekologicznych przygotowanych i zrealizowanych przez Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA. Ich rozstrzygnięcie nastąpiło w sobotę, na dużej scenie na plaży.  

 MAJOSTASZKI_12

Już od kilku lat Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA przeprowadza ekologiczne konkursy, doi których angażuje młodzież szkolną i innych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

– Edukacja ekologiczna jest istotną częścią misji naszej spółki – podkreśla prezes MZO, Andrzej Strykowski.  – Staramy się przyzwyczaić mieszkańców, że niektórych przedmiotów nie należy ot tak, po prostu wyrzucać razem z innymi odpadami, tylko należy je oddawać w specjalnych punktach, aby mogły później zostać poddane bezpiecznej utylizacji  – dodaje prezes.

Konkursy miejskiej spółki z roku na rok cieszą się większym powodzeniem.

– Do naszych programów zapraszamy już dzieci w wieku przedszkolnym, a także dzieci i młodzież szkół podstawowych, jak również dorosłych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. W ten sposób już od młodego wieku uczymy i przypominamy, że o nasze naturalne środowisko można i należy dbać na wiele różnych sposobów  – mówi Beata Rybka, Kierownik Działu Sprzedaży Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A.

Tegoroczne konkursy polegały na zbieraniu zużytych płyt CD, kartoników i baterii. Wyniki przedstawiono na dużej scenie, a nagrody wręczała Beata Rybka z MZO i Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W kategorii zbierania baterii zwyciężyły w przedszkolach zwyciężył Niepubliczny Punkt Przedszkolny SMERFIKI, II miejsce zajęło Przedszkole Sióstr Salezjanek, a III miejsce Niepubliczne Przedszkole „Nasz Domek”.

Najwięcej płyt zebrali podopieczni Publicznego  Przedszkola nr 17, przed Szkołą Podstawową Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej i Szkołą Podstawową nr 4.

Z kolei najwięcej kartoników zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7, przed Publicznym Przedszkolem nr 16 o Szkołą Podstawową nr 5,

W konkursie indywidualnym wśród mieszkańców, w kategorii zbiórki baterii nagrodę główną otrzymał Mateusz Kłopocki, a wyróżnienie Allan Szczuraszek. W kategorii zbiórki płyt CD i DVD nagroda główna powędrowała do Barbary Czubak, a wyróżnienie do Aleksandra Szczuraszka.

Nagrodę główną za zbiórkę kartoników otrzymał Banasiak Jakub, a wyróżnienie Kalina Pietras. (jw)

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie