Ekonomik najlepszy w Wielkopolsce – uczniowie znają ubezpieczenia społeczne

Uczennice ostrowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych wygrały eliminacje wojewódzkie „Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych”. Zmierzą się teraz z najlepszymi w finale ogólnopolskim.

 ekonomik

Do tegorocznej edycji „Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych” przystąpiło ponad 30 tysięcy uczniów z całej Polski. Tegoroczna edycja odbywa się po hasłem  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

O pierwsze miejsce w regionie walczyło 20 trzyosobowych zespołów z całej Wielkopolski.

Największą wiedzą z zakresu ubezpieczeń społecznych wykazały się uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim: Karolina Nowicka, Małgorzata Jaźwiec i Sandra Sójka. Drużyna z Ekonomika będzie reprezentowała Wielkopolskę w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. Uczennice walczyć będą o punkty na uczelnie wyższe oraz o cenne nagrody, między innymi laptopy, tablety i czytniki e-booków. Warto podkreślić, że wyróżniona młodzież uczestniczyła również w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych realizowali już po raz kolejny projekt, który składał się  z cyklu zajęć w ramach, których poszerzyli oni wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz opanowali umiejętności prowadzenia prawidłowych rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudniania pracowników przez jednostki gospodarcze. Opiekę nad uczniami w realizowanym projekcie oraz w przygotowaniach do olimpiady sprawuje w szkole Justyna Płóciennik. (rw)

 

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie