Ferie pełne atrakcji

Zaledwie tydzień temu zakończyła się świąteczno – noworoczna przerwa szkolna, a już za pasem ferie zimowe, które potrwają od 18 do 31 stycznia. Sprawdziliśmy, co placówki oświatowe i kulturalne przygotowały dla dzieci i młodzieży spędzającej najbliższe dwa tygodnie w domu. Na uczniów czekać będzie bardzo szeroki wybór zajęć, od typowo sportowych i rekreacyjnych, po warsztaty i wycieczki. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

ferie1

Oferta zajęć w okresie tegorocznych ferii zimowych jest bardzo atrakcyjna i różnorodna. Propozycje spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży przygotowały zarówno szkoły, jak i Ostrowski Szkolny Związek Sportowy oraz działające na terenie naszego miasta oraz powiatu organizacje pożytku publicznego. Poniżej prezentujemy tylko część tego, co będzie się działo przez dwa wolne od nauki tygodnie.

Testy, treningi i warsztaty

Gimnazjum nr 1 zaprasza na aerobik, warsztaty teatralne oraz zajęcia sportowe. Zainteresowani uczniowie będą mogli wziąć udział w spotkaniu ,,1050 Rocznica Chrztu Polski – czyli z historią na TY”. Gimnazjum nr 3 oferuje m.in. trening pamięci, doświadczenia fizyczne, testy wiedzy z historii oraz zajęcia teatralne. W placówce tej odbędzie się również dwudniowy turniej koszykówki. Ferie w Gimnazjum nr 4 to m.in. półkolonie dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz turnieje w piłkę nożną i kręgle dla ostrowskich gimnazjów. Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II zaprasza młodzież przez całe dwa tygodnie na zajęcia rekreacyjne. Nie zabraknie tam również treningów strzeleckich. Natomiast Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek zaplanowało scrabble, warsztaty chemiczne i fizyczne oraz zajęcia z technik szybkiego czytania. Ciekawie zapowiadają się tam zabawy z językami obcymi. Oczywiście, to tylko niektóre pozycje z ,,feryjnego” kalendarza przygotowanego przez poszczególne szkoły.

Więcej w papierowym wydaniu Gazety Ostrowskiej

 

 

Przeczytaj również

Ferie pełne atrakcji

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie