Filmowe atrakcje poza kinem – uczniowie z Radłowa współorganizatorami 3. Miejskiej Gry Filmowej

Już po raz trzeci podczas 7. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się Miejska Gra Filmowa. Tym razem jej współorganizatorami byli uczniowie z koła teatralno-filmowego działającego w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radłowie.

 

 gra filmowa

Foto: Uczestnicy gry filmowej musieli wykazać się widzą o Komedzie i… sprytem. Foto: Organizator 

 Gra to jedna z imprez towarzyszących Festiwalowi. Zaangażowanych było w nią ponad 80 osób: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli.

Zadaniem uczestników było dotarcie w ciągu dwóch godzin do ośmiu stacji zadaniowych rozlokowanych na terenie miasta i rozwiązanie filmowych zadań o różnym stopniu trudności. Należało m.in. wykazać się znajomością pojęć filmowych, cytatów, rozpoznać popularnych aktorów, reżyserów, ustalić tytuł filmu na podstawie kadru, wykazać się wiedzą o patronie festiwalu – Krzysztofie Komedzie, a także umiejętnością improwizacji filmowej.

 Po grze najmłodsi uczestnicy udali się do kina na film pt. ,,Magiczna zima Muminków”, a starsi spotkali się z liderką Filmoteki Szkolnej, Eweliną Waląg, która opowiedziała o twórczości Małgorzaty Szumowskiej.

 Ostatnim punktem gry było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez partnerów gry: OCK, kino Komeda, Helios, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Filmotekę Narodową Instytut Audiowizualny.
 Grę miejską prowadziła Urszula Rychlik-Kościelna wraz z uczniami należącymi do koła teatralno-filmowego działającego w SP im. św. Jana Pawła II w Radłowie. Jest to jeden z elementów innowacji dydaktycznej realizowanej od tego roku w radłowskiej szkole. (jw)

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie