„Fryderyki” przyznane

Wręczenie „Fryderyków”, ślubowanie klas pierwszych i oddanie do użytku odnowionej sali gimnastycznej – to wszystko odbyło się podczas dorocznego Dnia Patrona w IV Liceum Ogólnokształcącym. Dodatkowo kilkorgu nauczycielom wręczono odznaczenia i nagrody Ministra Edukacji oraz Kuratora Oświaty, a także medale Komisji Edukacji Narodowej.

43_IV_LO_1

Uroczystość odbyła się w czwartek, 19 października, w właśnie odnowionej sali gimnastycznej IV LO. Po ślubowaniu na sztandar szkoły uczniów klas pierwszych, odbyło się wręczenie „Fryderyków”. Są one przyznawane osobom, które w szczególny sposób rozsławiły dobre imię „Czwartego”, okazały bezinteresowną pomoc czy też ściśle współpracowały z uczniami oraz nauczycielami tego liceum. W tym roku otrzymali je: Agnieszka Dukowicz-Kujawa, Zarząd Powiatu Ostrowskiego i Reinhold Steurera. Statuetkę kapituła przyznała także dyrektor IV LO Małgorzata Jędroch, która szefuje szkole od roku, ale placówka już może pochwalić się dużym naborem do klas pierwszych.

Dzień Patrona był też okazją do wyróżnienia nauczycieli, którzy otrzymali odznaczenia i nagrody Ministra Edukacji oraz Kuratora Oświaty, a także medale Komisji Edukacji Narodowej. Starosta Paweł Rajski, przekazał listy gratulacyjne wyróżnionym: Annie Bielawnej-Piec, Magdalenie Wojtasz, Iwonie Wendt, Karolowi Płokarzowi, Beacie Nowickiej, Elżbiecie Kaźmierczak, Grażynie Cieśla i Aleksandrowi Ziobro. Ponadto odznaczonych uhonorowała wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg. Jedna z nagrodzonych Magdalena Wojtasz życzyła młodym ludziom, aby każda lekcja i spotkanie z nauczycielami było nie tylko przygodą dydaktyczną, ale przygodą emocjonalną.

Po części oficjalnej została zaprezentowana część artystyczna zatytułowana: „Kochać jak Chopin”. Uczniowie zaprosili wszystkich w podróż przez epoki w poszukiwaniu słynnych par kochanków, a inspiracją do tej podróży był związek Fryderyka Chopina i George Sand. Występ został przygotowany pod opieką nauczycielek: Agnieszki Dukowicz-Kujawy, Renaty Pacyny, Agnieszki Lisiak i Katarzyny Stempniewicz. Uroczystość uświetnił także taneczny polonez w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice, w którym na co dzień tańczą uczennice „Czwartego”, kilka utworów wykonał także szkolny chór. (hol)

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie