Fundacja z Ostrowa pomaga na miejscu

Fundacja ZAP – Zdrowie i Praca z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonuje od grudnia 2013 r. Głównym celem jej działalności jest ochrona zdrowia i profilaktyka zdrowotna. Fundacja przeznaczyła już wielokrotnie sprzęt medyczny dla ostrowskiego szpitala.

ZAP fundacja@

Foto: W grudniu 2017 r. Fundacja zakupiła dla ostrowskiego szpitala 2 inkubatory hybrydowe Atom Dual. Fot: Archiwum Fundacji

W 2017 r. Fundacja wspierając ostrowski szpital skupiła się na najmłodszych pacjentach, więc darowizny w postaci zakupu sprzętu przeznaczone były dla oddziału neonatologii. W lipcu 2017 r. Fundacja zakupiła i przekazała ostrowskiemu szpitalowi system chłodzenia TECOTHERM NEO służący do leczenia noworodków na oddziale neonatologii. Noworodki, u których tuż po porodzie zdiagnozowano niedotlenienie, będą teraz miały szansę na lepsze leczenie na miejscu. Żeby zapobiec lub ograniczyć u nich uszkodzenia neurologiczne konieczne jest zastosowanie sprzętu chłodzącego. Specjalny sprzęt do selektywnego chłodzenia głowy i ciała maleństw, który może uratować ich zdrowie, a nawet życie od lipca.
W październiku 2017 r. Fundacja zakupiła i przekazała ostrowskiemu szpitalowi 20 łóżeczek noworodkowych. Wzrost urodzeń w miesiącach letnich ubiegłego roku spowodował, iż oddziałom noworodkowym zaczęło brakować łóżeczek dla przybywających w szybkim tempie maluchów. Na początku listopada 2017 r. przedstawiciele Fundacji oficjalnie przekazali łóżeczka szpitalowi przyklejając logo Fundacji na zakupionym wyposażeniu.
W grudniu 2017 r. Fundacja rozpoczęła proces realizacji kolejnych zakupów, tj. 2 inkubatorów hybrydowych Atom Dual i, które na oddział noworodkowy dotarły w styczniu 2018 r. Inkubatory tego typu przekazywane są szpitalom w Polsce przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Inkubatory Atom Dual i integrują wyłącznie najlepsze i innowacyjne technologie wspomagające intensywną terapię gwarantując noworodkowi najwyższy poziom opieki. Połączenie dwóch inkubatorów – zamkniętego i otwartego – w jedną hybrydę czyni inkubator doskonałym narzędziem pracy, jednocześnie zmniejszając stres odczuwany przez noworodka, szczególnie noworodka o bardzo małej masie urodzeniowej. Inkubatory posiadają między innymi automatyczną regulację temperatury na podstawie pomiarów na skórze noworodka i w powietrzu, automatyczną regulację nawilżania, automatyczną regulację stężenia tlenu.
Fundacja wspierała ostrowski szpital w zakupie sprzętu również w latach 2014-2016 przekazując np. pulsoksymetry dla oddziału laryngologicznego, łóżka kardiologiczne z wyposażeniem dla nowego oddziału kardiologicznego oraz dofinansowując zakup ambulansu sanitarnego przystosowanego do przewozu noworodków.
Szczegółowo z działalnością Fundacji można zapoznać się na stronie fundacji – www.fundacjazap.zapr.pl. Działalność Fundacji można wesprzeć przekazując swój 1% na KRS 0000489546. (jw)

ZAP 2@

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie