Gangsterzy z Ostrowa zatrzymani

Dwóch mężczyzn, którzy nie tak dawno chcieli obrabować bank w Mikstacie, znajduje się już w rękach policji. Sprawcy zostali zatrzymani w Kluczborku, kiedy dokonywali kolejnego rabunku. Tym razem chcieli obrabować jubilera. Jak się okazało, złodzieje to mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

policja_2

- To jest napad, oddawać pieniądze! – krzyczeli dwaj zamaskowani mężczyźni, którzy kilka dni temu napadli na mikstacki oddział Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie. Spłoszył ich włączony przez obsługę banku alarm. Po tym zdarzeniu policja usilnie poszukiwała sprawców niedoszłego napadu. W końcu udało się ich zatrzymać… podczas kolejnej próby rabunku, tym razem w Kluczborku.

Tym razem jubiler

W sobotę, 21 września, policjanci z Kluczborka zatrzymali trzech mężczyzn, którzy brali udział w kradzieży biżuterii w jednym ze sklepów jubilerskich. W wyniku dalszych czynności sprawcy przyznali się, że brali także udział w zdarzeniu, do którego doszło w Mikstacie, oświadczając wyraźnie, że ich zamiarem było dokonać napadu na bank. Dwóch wówczas nieznanych sprawców – mężczyzn ubranych w rzeczy ciemnego koloru weszli na teren banku w miejscowości Mikstat. Sprawcy rozpylili chemiczną substancję, krzyknęli „napad”, rzucili torbę na podłogę, po czym uciekli z budynku. Całe zdarzenie trwało kilka sekund. Na miejsce natychmiast skierowano policję, gdzie prócz zabezpieczenia wszystkich śladów penetrowano pobliskie tereny celem zatrzymania sprawców. Także o zdarzeniu niezwłocznie powiadomione zostały ościenne jednostki.

Sprawcy to mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 22 i 23 lat. Z ustaleń wynika, że specjalizowali się we włamaniach do domów, mieszkań. Ostrzeszowscy policjanci nie wykluczają, że mogą to być także sprawcy włamań do domów na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Obecnie trwają dalsze ustalenia w tej sprawie. Bandytom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. (greg)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie