Gazownicy, to wam BOK-iem wyjdzie!

Zarząd Powiatu Ostrowskiego oraz Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego walczą o niezamykanie od 1 kwietnia Biura Obsługi Klienta PGNiG w Ostrowie Wielkopolskim. Obie instytucje wystosowały stosowne pisma protestacyjne do władz spółki, a miasto deklaruje ponadto pomoc w ewentualnym znalezieniu nowej siedziby.

 

gaz

 

Plan likwidacji Biura Obsługi Klienta PGNiG zgodnie krytykują mieszkańcy oraz oba samorządy: powiatowy i miejski. W piśmie do zarządu spółki gazowej samorząd powiatowy domaga się zmiany tej niekorzystnej decyzji, „która uderza w kilkadziesiąt tysięcy odbiorców indywidualnych oraz firm”.

–  Jako samorząd staramy się wspierać lokalną przedsiębiorczość, ale takie decyzje niweczą starania wielu osób i instytucji. Dlatego podzielamy niezadowolenie środowiska gospodarczego, żądając pozostawienia biura obsługi w Ostrowie – czytamy w piśmie.

S. W podjętym przez radnych miasta apelu – samorządowcy przekonują, że do władz samorządowych Ostrowa Wielkopolskiego napływają liczne interwencje i postulaty ze strony mieszkańców w związku z zamiarem likwidacji od 1 kwietnia br. BOK PGNiG przy ul. Partyzanckiej 27. Radni podkreślają fakt, że z biura regularnie korzystają mieszkańcy ponadsiedemdziesięciotysięcznego Ostrowa Wielkopolskiego oraz mieszkańcy pozostałych gmin wchodzących w skład powiatu ostrowskiego, który jest drugim pod względem liczby ludności powiatem w Wielkopolsce, liczącym około 160 000 mieszkańców.

Według radnych miasta dotychczasowa lokalizacja Biura Obsługi Klienta z punktu widzenia mieszkańców jest optymalnym rozwiązaniem, które gwarantuje im dogodną obsługę, zwłaszcza osobom w podeszłym wieku, które najczęściej wybierają tradycyjną formę załatwiania swoich spraw.

„Dla tej grupy osób – likwidacja przedmiotowego BOK stanowić będzie największy problem, m.in. w postaci ponoszenia dodatkowych kosztów, np. w związku z dojazdem do najbliższego takiego biura obsługi, które mieści się w Kaliszu i o wiele mniejszym od Ostrowa Wielkopolskiego Krotoszynie. Zamiar likwidacji BOK PGNiG Sp. z o.o. wywołuje powszechne niezadowolenie nie tylko wśród osób starszych, ale również wśród firm instalacyjnych współpracujących z przedmiotowym Biurem Obsługi Klienta. Podkreślić należy, iż klientami BOK PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. są setki gospodarstw domowych oraz inne podmioty i instytucje, u których zamiar likwidacji ww. biura spowodował zdziwienie i rozczarowanie. Odczytywany jest on także jako przejaw marginalizacji licznej grupy klientów, skupionej na terenie powiatu ostrowskiego” –  czytamy w apelu radnych miasta, którzy w związku z tym zwrócili się do władz spółki o odstąpienie od zamiaru likwidacji BOK w Ostrowie Wielkopolskim.

Miasto deklaruje, że gdyby zaszła taka potrzeba, wygospodaruje miejsce do obsługi klientów PGNiG w jednym z biur obsługi klienta komunalnej spółki Holdikom. (jw.)

Jedna Odpowiedz to "Gazownicy, to wam BOK-iem wyjdzie!"

  1. Marek M napisał(a):

    A co to obchodzi ludzi w Warszawie. Takie dziury jak Ostrów czy Kalisz to zaścianek, likwiduje się wszystko kosztem mieszkańców a ludzi z pracy wyrzuca na bruk! Po TP SA, Enerdze czas na PGNIG

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie