Giełdowe otwarcie na Witosa

Zgodnie z oczekiwaniami, już pierwsza giełda samochodowa zorganizowana na targowisku przy ulicy Witosa zakończyła się sukcesem. W minioną niedzielę pojawiło się tam ponad 250 samochodów. Giełda funkcjonować będzie na terenie targowiska w każdą niedzielę.

 giełda

Foto: Na pierwszej giełdzie pojawiło się ok. 250 pojazdów, co można uznać za duży  sukces. Fot.: UM Ostrów

 

W niedzielę wystartowała ostrowska giełda samochodowa. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – plac wypełnił się pojazdami na sprzedaż – i to nie tylko z terenu naszego powiatu, ale także całego regionu. Nie brakowało też oglądających.

– Pomysł skierowany jest do mieszkańców, którzy chcą sprzedać lub kupić samochód, a dzięki nowej giełdzie nie będą musieli jeździć do innych miast. Poza tym w każdym miejscu są pobierane jakiegoś typu opłaty np. w komisach, na wystawach, giełdach, targach itp. W naszym przypadku uiszczana jest jedynie opłata targowa w wysokości dwóch złotych. Przez jakiś czas, by zachęcić do korzystania z naszej giełdy, nie będziemy wprowadzać innej opłaty. Jeśli taka zostanie wprowadzona, będzie zdecydowanie atrakcyjniejsza od tych, które funkcjonują w innych miastach – informuje Ewa Psztyr.

 Targowisko przy Witosa posiada wszelkie udogodnienia, by giełda samochodowa mogła się w tym miejscu przyjąć na dłużej. Jest tu dogodny dojazd, znajduje się zaplecze sanitarne oraz duży, monitorowany i utwardzony plac, na którym bez problemu można parkować pojazdy i prezentować je pod sprzedaż.

– Można je przed zakupem testować bezpośrednio na placu. Co ważne, przy targowisku znajduje się parking dla osób, które przyjadą na giełdę oglądać samochody. Już przy pierwszym otwarciu targowisko doskonale spełniło funkcje giełdy samochodowej. Zaparkowało tu ponad 250 pojazdów, a z każdą kolejną niedzielą spodziewamy się ich więcej – zapewnia prezes Targowisk.

Giełda będzie funkcjonowała przy ulicy Witosa w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 14.00. (jw)

 

Przeczytaj również

Giełdowe otwarcie na Witosa

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie