Gmina świętowała

Dzień Gminy Sośnie w tym roku został połączony z otwarciem ośrodka rekreacyjno- sportowego ,,Biały Daniel”. Nie zabrakło występów zespołów muzycznych i tanecznych, a impreza trwała do późnych godzin nocnych.    

33_dzien_gminy

Dzień Gminy Sośnie odbył się już po raz piętnasty. W tym roku bawiono się ponownie na terenie ośrodka rekreacyjno-sportowego „Biały Daniel” w Sośniach, który niedawno przeszedł gruntowny remont i rozbudowę. Organizatorem uroczystości, podobnie jak w poprzednich latach, była Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach pod patronatem władz Gminy Sośnie. Na obchody Dnia Gminy Sośnie przybyli nie tylko przedstawiciele władz samorządowych z wójtem Krzysztofem Bochenem na czele, a także mieszkańcy gminy i zaproszeni goście jak m.in.: poseł Piotr Walkowski, wicestarosta Tomasz Ławniczak, burmistrzowie gmin powiatu ostrowskiego, powiatowi radni, nadleśniczy Nadleśnictwa Antonin Adam Całka. Imprezę rozpoczął mecz piłkarski rozegrany między reprezentacjami strażaków, policjantów i biznesmenów, który zwycięsko zakończył się dla drużyny strażaków. Uroczystego otwarcia obchodów Dnia Gminy Sośnie oraz ośrodka rekreacyjno-sportowego dokonał wójt Sośni Krzysztof Bochen. Tego dnia odbyły się również konkursy na „Siłacza Gminy Sośnie” o puchar wójta, w którym zwyciężył Łukasz Zajfert. Jak co roku podczas obchodów gminnego święta został zorganizowany rajd szosowo-terenowy w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. W grupie dziewcząt zwyciężyła Barbara Czubak, natomiast w grupie chłopców – Michał Czubak. Nagrodami dla zwycięzców były rowery. Publiczność mogła także podziwiać występy taneczne dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Sośnie. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu rockowego Garash z Ostrowa, którego gitarzystą jest mieszkaniec Sośni Sławomir Binaś. Wieczorem dla uczestników imprezy zagrał zespół disco polo Milano, a ostatnim punktem programu była zabawa pod gwiazdami do białego rana przy muzyce zespołu Away. Podczas imprezy można było obejrzeć stoiska pszczelarskie przygotowane przez Franciszka Bzyla i Mariana Śpigla. (hol)

 

 

Przeczytaj również

Duma ostrowskich harcerzy

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie