Gminna kultura w nowych obiektach – Gmina Ostrów Wielkopolski inwestuje w infrastrukturę kulturalną

Kosztem ponad 1,1 mln zł w Gorzycach Wielkich oddano do użytku filę Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim. Inwestycja obejmowała także rozbudowę Gminnej Biblioteki, dzięki czemu mieszkańcy gminy Ostrów Wielkopolski otrzymali do dyspozycji nowoczesne obiekty do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności kulturalnej.

Rozbudowa i modernizacja zostały przeprowadzone w obiektach Biblioteki Gminnej w Gorzycach Wielkich, które zostały poddane gruntownej transformacji.

– W części bibliotecznej zmieniony został układ pomieszczeń, zwiększona została część przeznaczona do wypożyczania książek dla dorosłych i dla dzieci. Z zewnątrz cały obiekt został poddany termomodernizacji, ale najważniejsze, że uczyniliśmy to miejsce znacznie bardziej atrakcyjnym dla młodzieży – mówi dyrektor biblioteki gminnej, Dariusz Pryczak.

– Naszym zamiarem było zrobienie namiastki ostrowskiej Mediateki, stąd wyposażenie części pomieszczeń w  nowoczesne multimedia. Powstała multimedialna podłoga, strefa do gier komputerowych i z konsoli. Są też stanowiska ciszy, gdzie można będzie usiąść i poczytać książkę albo pograć w gry planszowe

 Największa zmiana zaszła jednak w pomieszczeniach po byłym przedszkolu, w którym powstała filia Gminnego Osrodka Kultury z Wysocka Wielkiego.

– W dawnym obiekcie zmieniło się prawie wszystko. Przede wszystkim powstały nowe sale dla zespołów działających w Gorzycach. Z nowych pomieszczeń cieszyć się mogą członkowie Chóru Radość, Kapeli Furmany, zespołu Wiecznie Młodzi, sala  plastyczna i inne – wymienia Adam Wasiela, dyrektor GOK.

Powstały również sale do nauki tańca, sala dla muzyków i wokalistów. Na razie jeszcze są w stanie surowym, ale już w ciągu niespełna dwóch miesięcy sale zostaną odpowiednio wyposażone.

– Dla naszej gminnej społeczności to bardzo ważne inwestycje. Dużo inwestujemy w infrastrukturę kulturalną, bo wiemy, że to są zawsze dobrze wydane pieniądze. W Gorzycach Wielkich działa bardzo aktywnie wiele zespołów artystycznych i cieszę się, że dzięki filii GOK i rozbudowie gminnej biblioteki mieszkańcy tej części Gminy Ostrów Wielkopolski będą mieli dostęp do oferty kulturalnej na miarę XXI wieku – podsumował inwestycję Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk.  

 Uroczystość oddania do użytku dwóch kulturalnych inwestycji uświetnił występ Young Big Bandu z Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie pod batutą Mateusza Fidyki. (jw)

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie