Gminne dożynki w Ołoboku

W gminie Sieroszewice główne uroczystości dożynkowe odbyły się w Ołoboku. Święto plonów rozpoczęła msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory, jaka została odprawiona w miejscowym kościele pw. św. Jana Ewangelisty.

1

 

Mszę odprawił proboszcz parafii ks. kanonik Bogdan Wojciechowski, a homilię wygłosił proboszcz rososzyckiej parafii ks. Paweł Guździoł. Eucharystię uświetniła Orkiestra Dęta „Ołobok” pod batutą Stanisława Jarosika. Po Mszy św. dożynkowy korowód prowadzony przez Marka Siudzińskiego dotarł na plac „Pod Lipami” przed Domem Rolnika. Zaproszonych gości powitali: sołtys Ołoboku Teresa Lemiesz i przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak. Prowadzący uroczystość dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski przedstawił starostów tegorocznych dożynek, którymi byli: Renata Wasielewska i Andrzej Walczak. Po ceremonii obrzędów dożynkowych prowadzonych przez Zespół Pieśni i Tańca ,,Ołobok’’ starostowie przekazali gospodarzowi gminy – wójtowi Czesławowi Berkowskiemu bochenek chleba wiejskiego i bukiet słoneczników. Następnie delegacje rolników ze wszystkich wiosek wręczały wójtowi Czesławowi Berkowskiemu i przewodniczącemu Rady Gminy Sieroszewice Pawłowi Siwakowi bochenki chleba. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Sieroszewice mogli obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu uczniów z miejscowej szkoły podstawowej. Na estradzie zaprezentował się także Zespół Pieśni i Tańca „Ołobok” pod kierunkiem Heleny Saranek. Gwiazdą wieczoru był zespół Gang Marcela, który przez ponad godzinę bawił publiczność, śpiewając znane i lubiane przez wszystkich przeboje. Po koncercie zagrała Orkiestra Dęta „Ołobok”. Przez cały czas panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ołoboku serwowały regionalne produkty. Dożynki zakończyła zabawa taneczna. W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli mieszkańcy gminy Sieroszewice oraz zaproszeni goście. Była również delegacja strażaków z partnerskiej gminy Jaromerice w Czechach z prezesem Janem Souralem.

4 5 6 7 8

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie