Gminny budżet przyjęty

Gmina Sieroszewice z nowym budżetem. W przyszłym roku m.in. termomodernizacji doczekają się uczniowie szkół w Sieroszewicach i Wielowsi, mieszkańcy Strzyżewa – klubu seniora, a Latowic – Dziennego Domu Wsparcia w Latowicach.

 52_budzet_1

Sesja odbyła się w środę, 20 grudnia. Jedna z uchwał dotyczyła uchwalenia budżetu gminy na 2018 rok. Projekt przyszłorocznego budżetu przedstawił zebranym na sesji wójt Czesław Berkowski. Dochody wyniosą prawie 37 mln zł, natomiast wydatki będą kształtować się na poziomie ok. 42 mln zł. Na wydatki majątkowe przeznaczona zostanie kwota ok. 7 mln zł. Do najważniejszych inwestycji wójt zaliczył m.in.: budowę dróg i chodników, budowę kanalizacji sanitarnej w Latowicach, budowę mieszkań socjalnych, termomodernizację szkół w Sieroszewicach i Wielowsi, rozbudowę szkoły w Zamościu, modernizację budynków domów ludowych w Psarach i Latowicach, budowę biblioteki i klubu seniora w Strzyżewie, budowę Dziennego Domu Wsparcia w Latowicach. Przyszłoroczny budżet został przyjęty przez 13 radnych obecnych w czasie głosowania.

W czasie środowej sesji podjęto też inne uchwały. Dotyczyły one m.in.: zmian w budżecie na 2017 rok, przyjęcia Regulaminu korzystania z Gminnego Stadionu Sportowego im. Bronisława Malinowskiego w Sieroszewicach, nadanie ulicy w Strzyżewie nazwy Brzozowa. Radni przyjęli także zarządzenie zastępcze Wojewody Wielkopolskiego w sprawie nadania ul. 23 Stycznia w Sieroszewicach nazwy Danuty Siedzikówny.

Fot. UG Sieroszewice

52_budzet_2

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie