I Powiatowy Turniej Gimnazjalistów

 I Powiatowy Turniej Gimnazjów odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wzięli w nim udział przedstawiciele dziewięciu gimnazjów.

1

Turniej skierowany był do uczniów klas III szkół gimnazjalnych. Jego celem było upowszechnianie wśród młodzieży postaw edukacyjnych polegających na zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz sprawności fizycznej. O zwycięski tytuł dla swojego gimnazjum zmagali się uczniowie ze szkół gimnazjalnych naszego miasta i powiatu ostrowskiego. Do udziału w turnieju zgłosiło się dziewięć szkół. Placówki były reprezentowane przez dziewiętnastoosobowe drużyny. Młodzież wykazała się swoją wiedzą i umiejętnościami w różnych dziedzinach. W poszczególnych konkursach brały udział trzy osoby z każdej szkoły. Gimnazjaliści zdobywali punkty w następujących konkursach: matematycznym, poprawności językowej, języka niemieckiego, języka angielskiego i wiedzy o świecie. Był również policyjny tor przeszkód.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim – konkurs matematyczny, Gimnazjum w Dębnicy – konkurs poprawności językowej, Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie – konkurs języka angielskiego, Publiczne Gimnazjum w Gorzycach Wielkich – konkurs języka niemieckiego, Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Lewkowie – konkurs wiedzy o świecie.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum w Gorzycach Wielkich. Drugie miejsce otrzymało Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostrowie Wielkopolskim.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkursów czuwali nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast przebieg policyjnego toru przeszkód koordynowali funkcjonariusze Pplicji z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej Prewencji Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystkim laureatom nagrody wręczyli: Starosta Ostrowski Paweł Rajski, pierwszy zastępca komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Zbigniew Sobócki i dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego Beata Matuszczak. Na zakończenie turnieju wszyscy przybyli gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć pokaz samoobrony, przygotowany przez Nieetatową Grupę Realizacyjną Prewencji Policji w Ostrowie Wielkopolskim na czele z Grzegorzem Kuroszczykiem – zdobywcą brązowego medalu Mistrzostw Świata w karate. Uczniowie klasy II TL dla przybyłych gości przygotowali krótki spektakl profilaktyczny pt. ,,Trudne sprawy. Dbamy o dobrą atmosferę w szkole”.

Tekst i foto : Renata Weiss 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie